چاپ مجدد کتاب پدر «بوریس جانسون»‌ به رغم انتقادات

رمان «ویروس» نوشته «استنلی جانسون» پدر «بوریس جانسون» ‌نخست وزیر بریتانیا به رغم واکنش‌ها و انتقادات، تابستان امسال مجددا منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، رمان «ویروس»‌ نخستین‌بار درسال ۱۹۸۲ منتشر شد و مدت زیادی از چاپ مجدد آن می‌گذرد. حالا قرار است این کتاب پس از چندین سال توسط انتشارات «بلک ‌اسپرینگ» به چاپ برسد که این خبر اتهاماتی هم‌چون فرصت‌طلبی را متوجه نویسنده اثر کرده است.

«گاردین»‌ به نقل از مدیر برنامه‌های «جانسون» اعلام کرد پیشنهاد چاپ دوباره این رمان با استقبال ناشران مواجه نشده تا این که در نهایت انتشارات «بلک اسپرینیگ» با این پیشنهاد موافقت کرده است.

این رمان که در ابتدا با عنوان «ویروس ماربورگ» شناخته می‌شد بر پایه رویدادی واقعی که در اواخر دهه ۶۰ میلادی در آلمان رخ داد، نگاشته شده است. «ویروس» داستان یک متخصص بیماری‌های عفونی را روایت می‌کند که در تلاش برای کشف واکسن ویروسی است که در نیویورک‌ شیوع پیدا کرده است.

زمانی که خبر انتشار مجدد این رمان اعلام شد، «اندرو هانتر ماری»‌ نویسنده و روزنامه‌نگار بریتانیایی با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود، «استنلی جانسون» را فرصت‌طلب‌ترین عضو خانواده «جانسون»‌ها عنوان کرد.

«‌جانسون» درپاسخ به انتقادات برای گاردین نوشت :«آیا نوشتن درباره ویروس کرونا برای خبرنگاران و روزنامه نگاران نیز فرصت‌طلبی محسوب می‌شود؟»

 نسخه جدید رمان «ویروس» به صورت فیزیکی و الکترونیکی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …