چین «شهر ممنوعه» را پس از سه ماه تعطیلی باز می‌کند

«شهر ممنوعه» که یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری تاریخی چین محسوب می‌شود، پس از آنکه به مدت سه ماه به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود، دوباره از روز جمعه به روی بازدیدکنندگان باز می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، «شهر ممنوعه» که شامل قصر پادشاهی وسیعی واقع در میدان «تیان‌آن‌من» در شهر «پکن» می‌شود، بیست و پنجم ژانویه در کنار سایر مقاصد گردشگری و به عنوان یکی ازاقدامات پیشگیرانه مقامات این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

«موزه قصر» که مسوولیت اداره «شهر ممنوعه» را برعهده دارد روز چهارشنبه اعلام کرد، این مقصد گردشگری از روز یکم ماه «مِی» با ظرفیت پذیرش حداکثر ۵۰۰۰ نفر میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود. پیش از شیوع ویروس کرونا روزانه ۸۰ هزار نفر از این مکان بازدید می‌کردند.

در راستای این تصمیم، مقامات قوانین پیشگیرانه‌ای برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در این مکان فرهنگی اعلام کرداند که لزوم استفاده از ماسک و نشان دادن وضعیت سلامتی خود به کمک برنامه مخصوصی که در موبایل‌ها نصب شده است را شامل می‌شود.

میزان تب تمامی بازدیدکنندگان پیش از ورود به این مکان اندازه‌گیری خواهد شد و از ورود افرادی که سرفه ‌می‌کنند یا تب بالایی دارند به مجموعه جلوگیری خواهد شد. بازدیدکنندگان همچنین باید فاصله یک متری از یکدیگر را حفظ کنند.

با گذشت فقط نیم ساعت از اعلام خبر بازگشایی «شهر ممنوعه»،حدود ۲۵۰۰ بلیت برای بازدید در روز یکم ماه «مِی» خریداری شد.

پیشتر اعلام شده بود که موزه‌های پکن نیز به تدریج از یکم ماه «مِی» بازگشایی می‌شوند. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …