کاهش ۱۵ درصدی تولید نفت روسیه

وزیر انرژی روسیه اظهار کرد که تولید نفت این کشور امسال حداکثر ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت که نخستین کاهش سالانه از سال ۲۰۰۸ خواهد بود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری اینترفکس روسیه به نقل از الکساندر نواک نوشت: تولید نفت روسیه از رکورد ۵۶۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ به ۴۸۰ تا ۵۰۰ میلیون تن (معادل ۹.۶ میلیون بشکه در روز) در سال ۲۰۲۰ کاهش پیدا خواهد کرد.

به گفته نواک، علت این کاهش تولید توافق اوپک پلاس است که بر اساس آن، تولید نفت این گروه در ماههای مه و ژوئن با هدف مقابله با افت قیمتها در مواجهه با بحران پاندمی ویروس کرونا، حدود ۱۰ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۱۰ درصد از تولید جهانی کاهش پیدا خواهد کرد. وزیر انرژی روسیه اواخر روز گذشته اظهار کرده بود که روند متعادل شدن بازارهای نفت پس از آغاز اجرای توافق اوپک پلاس در ماه مه شروع خواهد شد با این حال در کوتاه مدت به دلیل سطح بالای ذخایر جهانی، افزایش چشمگیری در قیمتها روی نخواهد داد.

کاهش تولید نفت روسیه در سال ۲۰۰۸ که تحت تاثیر افت قیمتها در بحبوحه بحران مالی روی داده بود، تنها ۰.۷ درصد بود.

وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تولید پروژه های نفتی داخلی و پروژه های تحت اداره شرکتهای خارجی در راستای توافق اوپک پلاس کاهش پیدا می کند.

غولهای نفتی بین المللی نظیر اکسون موبیل و شل تحت توافق اشتراک تولید که در دهه ۱۹۹۰ به امضا رسید، در چندین پروژه نفت و گاز در روسیه حضور دارند.

بر اساس گزارش رویترز، الکساندر نواک اظهار کرد که شرکتهای روسی تولیدشان را در راستای توافق اوپک پلاس ۱۹ درصد نسبت به سطح تولید فوریه کاهش خواهند داد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …