کاهش ۴۴ درصدی تردد در جاده‌ها/ آخرین وضعیت تردد در محورهای شمالی

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها از کاهش حدود ۴۴ درصدی تردد در جاده‌ها و محورهای شریانی و اصلی کشور خبر داد و گفت: امید داریم که با توجه به توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا این میزان کاهش‌ها به بیش از ۸۰ درصد برسد.

به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش آمارمبتلایان و جان باختگان، مسئولان دستگاه‌های مختلف به ویژه وزارت‌خانه‌های راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی توصیه کردند که مرد در ایام نوروز حتی‌المقدور سفرهای غیر ضرور خود را لغو کنند و در خانه بمانند.

اکنون درباره آخرین وضعیت تردد در جاده‌های کشور علی اکبر آشوری – مدیر مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای – به ایسنا گفت: در حال حاضر جاده‌های کشور شلوغ نیست و فقط ممکن است در برخی از مبادی خروجی و ورودی کشور که گیت‌های کنترل و غربالگری ویروس کرونا هست، ترافیک بیشتر باشد که البته این گیت‌ها با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، نیروی انتظامی، استانداری‌ها و هلال احمر احداث شده و غربالگری مردم را انجام می‌دهند و محدودیت‌های اعلام شده را اعمال می‌کنند.

وی افزود: تنها گزارش ترافیکی که تاکنون به دست ما رسیده این است که در محورهای شمالی تردد روان وجود دارد و فقط در محور فیروزکوه در حوالی شهر دماوند ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است. همچنین در محور تهران – قم محدوده عوارضی اول ترافیک نیمه سنگین وجود دارد اما در دیگر محورهای اصلی و شریانی کشور ترافیکی گزارش نشده است.

آشوری درباره‌ آخرین وضعیت تردد در جاده‌های مختلف کشور اظهار کرد که بر اساس آخرین آمارهای دریافت شده تردد در محورهای شریانی اصلی کشور در ۲۷ اسفند ماه امسال (دیروز) نسبت به ۲۷ اسفند ماه سال گذشته ۴۴ درصد کاهش داشته است که البته امیدواریم با توجه به توصیه‌های بهداشتی اعلام شده و برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا میزان کاهش این ترددها تا بیش از ۸۰ درصد نیز برسد.

آشوری گفت: تردد در محورهای استان مازندران در ۲۷ اسفند امسال نسبت به روز قبل سه درصد و نسبت به همین روز در سال گذشته ۴۵ درصد کاهش یافته است. همچنین تردد در جاده‌های استان گیلان در همین تاریخ نسبت به روز قبل از آن هشت درصد و نسبت به روز مشابه سال گذشته ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد:‌ تردد در محورهای جاده قم در ۲۷ اسفند امسال نسبت به روز قبل از آن هفت درصد و نسبت به روز مشابه سال گذشته ۴۹ درصد کاهش یافته است. همچنین تردد در محورهای استان‌ اصفهان در همین تاریخ نسبت به روز قبل از آن یعنی ۲۶ اسفند ماه امسال شش درصد و نسبت به روز مشابه سال گذشته ۵۴ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …