گلایه عضو شورا از تعلل شهرداری در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری پایتخت

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از تعلل شهرداری تهران در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری گلایه کرد.

حسن خلیل آبادی در گفت وگو با ایسنا، در مورد سرانجام تاسیس سازمان گردشگری در شهرداری تهران گفت: شورای شهر تهران در برنامه سوم توسعه شهر تهران، شهرداری را ملزم به تاسیس سازمان گردشگری کرد که می بایست در این راستا، لایحه ای را تقدیم شورای شهر می کرد که هنوز این مهم محقق نشده است.

وی با بیان اینکه با وجود تاکیدات مداوم شورای شهر و همچنین ضرورت توجه به گردشگری به عنوان منبع درآمدپایدار شهری، هنوز شهرداری تهران لایحه تاسیس این سازمان را به شورای شهر ارائه نکرده است، افزود: البته به نظر می رسد در تمام شهرداری های سراسر کشور هنوز به ضرورت و اهمیت تاسیس یک سازمان برای گردشگری پی نبردند.

خلیل آبادی با بیان اینکه هنوز برای شهرداریهای سراسر کشور اهمیت گردشگری روشن نشده و مسئولان درک درستی از مزیت های صنعت گردشگری ندارند، گفت: متاسفانه گویا مسئولان شهرداری تاسیس سازمان گردشگری در شهرداری تهران را به موضوع اصلاح ساختار پیوند زده اند، در صورتی که اصلاح ساختار و تاسیس سازمان گردشگری، دو تکلیف مجزا در برنامه سوم برای شهرداری تهران است و نباید اجرای این دو ماده مجزا را به هم مرتبط کرد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری نمی تواند اجرای  مواد برنامه سوم را معطل یک ماده دیگر کند و مسئولان شهرداری یادشان نرود که تاسیس سازمان گردشگری یک تکلیف برای شهرداری است که باید اجرایی کند.

وی ضمن انتقاد از تعلل در ارائه لایحه تاسیس سازمان گردشگری از سوی شهرداری تهران ادامه داد: در حال حاضر شهرداری برای تشکیل این سازمان تعلل می کند و حتی چندی پیش در نامه ای انتقادی به حناچی، به او اعلام کردم که شهرداری می بایست در مورد این کوتاهی اش پاسخگو باشد که هنوز جوابی در این خصوص ارسال نشده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …