۱۳۰ میلیارد تومان باشد، تصفیه‌خانه آب کرمانشاه دهه فجر افتتاح می‌شود

ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه تصفیه خانه آب شرب شهر کرمانشاه بازدید و در جریان روند احداث این پروژه قرار گرفت.

محمد باقر نوبخت در این بازدید با تاکید بر ضرورت راه اندازی این پروژه گفت: برای افتتاح هرچه سریعتر این پروژه از نظر مالی آن را حمایت می‌کنیم.

وی به جلسه هفته آتی خود با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اشاره کرد و افزود: در این جلسه مباحث مربوط به این پروژه نیز طرح و پیگیری خواهد شد.

بهرام درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه هم در این بازدید با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی ابنیه تصفیه خانه کرمانشاه گفت: این پروژه هم اکنون آماده افتتاح اضطراری است.

وی با بیان اینکه در مرحله خرید برخی تجهیزات مورد نیاز این پروژه هستیم، گفت: قرارداد خرید برخی از این تجهیزات بسته شده و اگر بتوانیم چهار قلم از این تجهیزات را از جمله پمپ های دمنده و کلرزنی را تا دو ماه آینده خریداری کنیم، امکان بهره برداری اضطراری پروژه تا دهه فجر امسال میسر می‌شود.

وی افزود: اعتبار لازم برای خرید این تجهیزات ۱۳۰ میلیارد تومان است، در حالیکه اعتبار مصوب امسال پروژه ۲۳ میلیارد تومان است که آن را هم برای خرید تجهیزات از قبل هزینه کرده ایم.

درویشی با بیان اینکه شروع خط تصفیه خانه کرمانشاه از سد گاوشان است، گفت: این تصفیه خانه در افق ۱۴۱۵ قادر به تصفیه سالانه ۶۳ میلیون مترمکعب آب خواهد بود.

۵۰ میلیارد تومان باشد ۴ تصفیه خانه را تا پایان این دولت افتتاح می‌کنیم

علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه نیز در این بازدید با اشاره به مشکلات متعدد تامین آب در کرمانشاه، گفت: متاسفانه در کنار ظرفیت پایین مخازن تامین آب، پرت و هدررفت آب به دلیل فرسودگی شبکه بالا است.

وی افزود: ۱۷۰۰ کیلومتر شبکه آب داریم که ۴۵ درصد آن باید بازسازی شود و این درحالی است که سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان و امسال یک میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته که کفاف حل مشکلات یک کوچه را هم نمی‌دهد.

کاکاوند به مشکلات فاضلاب کرمانشاه هم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر عمده فاضلاب شهر کرمانشاه وارد قره سو و آبشوران می شود که نارضایتی هایی را به دنبال داشته است.

وی افزود: اگر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار باشد می توانیم ۱۹ نقطه انفصال را به هم وصل کرده و با راه اندازی دو ایستگاه پمپاژ حداقل فاضلاب را  از شهر کرمانشاه بیرون برده و کمی از نارضایتی مردم کم کنیم.

کاکاوند خاطر نشان کرد: رفع کامل مشکل شبکه فاضلاب کرمانشاه ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار می خواهد.

این مسئول افزود: همچنین اگر ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در اختیار داشته باشیم می توانیم چهار تصفیه خانه هرسین، جوانرود، تازه آب و روانسر را به بهره برداری برسانیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …