16 مجتمع بزرگ آبرسانی در روستاهای استان مرکزی به بهره برداری رسید

ایسنا/مرکزی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: از سال 92 تا 98، 16 مجتمع بزرگ آبرسانی در روستاهای استان مرکزی به بهره برداری رسید.

یوسف عرفانی نسب در آستانه فرا رسیدن هفته دولت، در تشریح عملکرد این شرکت در دولت تدبیر و امید در بخش آبفا به ایسنا گفت: این شرکت از ابتدای فعالیت دولت یازدهم تاکنون با برنامه ریزی و حمایت دولت و تلاش و کوشش دلسوزانه کارکنان خود توانست فصل جدیدی را در ارائه خدمت به مردم استان مرکزی آغاز کند.

وی در ادامه افزود: در سایه  حمایت و توجه ویژه دولت یازدهم و دوازدهم، اجرای طرح های فاضلاب در شهرهای استان شتاب بیشتری گرفت و مجموعا 6 طرح بزرگ فاضلاب شامل ساخت تصفیه خانه فاضلاب در شهرهای اراک، ساوه، تفرش، خمین، آشتیان و شازند به اجرا درآمد که تاکنون سه تصفیه خانه به بهره برداری رسیده و امید است تا پایان دولت هم یک تصفیه خانه دیگر به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد: علاوه بر این، 358 کیلومتر خطوط اصلی و فرعی فاضلاب در سطح شهرها اجرا شده و بالغ بر 4800 فقره انشعاب فاضلاب نیز نصب شده است.

وی با اشاره به اجرا و بهره برداری از طرح های بزرگ آبرسانی به شهرهای استان مرکزی طی سال های 92 تا 98 از جمله طرح آبرسانی به شهر ساوه از سد الغدیر، آبرسانی به شهر دلیجان از سد کوچری و ساخت تصفیه خانه آب شهر محلات، افزود: همچنین در این راستا 20 پروژه آبرسانی دیگر در شهرهای استان طی این مدت اجرا شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی از اصلاح و بازسازی 157 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهرهای استان و حفر و تجهیز 92 حلقه چاه آب برای تامین آب مورد نیاز شهرها یاد کرد و افزود: توسعه 242 کیلومتر شبکه توزیع و خطوط انتقال و ساخت 10 باب مخزن ذخیره آب به حجم مجموعا 16.100 متر مکعب از دیگر اقدامات این شرکت طی دولت تدبیر و امید بوده است.

عرفانی نسب به جهش خوب آبرسانی به روستاها با تدبیر دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره و اظهار کرد: با اختصاص اعتبار لازم از محل صندوق توسعه ملی در قالب پروژه های اقتصاد مقاومتی، 16 مجتمع بزرگ آبرسانی در سطح روستاهای استان مرکزی به اجرا درآمد و با بهره برداری از این مجتمع های آبرسانی، جهش خوبی را در تامین آب شرب مردم روستاها شاهد بودیم و بسیاری از مشکلات آبرسانی به روستاها برطرف شد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی ادامه داد: با اتمام این مجتمع ها و سایر پروژه های دیگر مجموعا 86 روستا به جمع روستاهای تحت پوشش این شرکت افزوده شد و جمع روستاهای دریافت کننده خدمات را در سطح استان مرکزی به 853 روستا رساند .

وی درصد بهره مندی از آب شرب در روستاهای استان مرکزی را 85.26 درصد اعلام و بیان کرد: این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.

عرفانی نسب  در ادامه اظهار کرد: علاوه بر این، طی سال های 92 تا پایان 98 خطوط انتقال آب و شبکه توزیع در سطح روستاهای استان، مجموعا 1192 کیلومتر توسعه پیدا کرد و 947 کیلومتر خطوط انتقال آب و شبکه توزیع فرسوده تعویض شد.

وی دیگر اقدامات انجام شده برای تامین آب شرب مردم روستاهای استان را حفر 231 حلقه چاه جدید و احداث 193 باب مخزن ذخیره آب به حجم 39 هزارو 960 متر مکعب عنوان کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …