ابوترابی: سوء مدیریت ضربه اقتصادی کرونا را تشدید کرده است

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد که شیوع ویروس کرونا از یک سو و سوءمدیریت مسئولان از سوی دیگر باعث شد تا نابسامانی وضعیت اقتصادی تشدید شود.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش افسار گسیخته قیمت ارز بیان کرد: در کنترل نرخ ارز مجلس نمی‌تواند نقش قابل توجهی داشته باشد؛ چراکه این حوزه نیاز به قانونگذاری جدیدی ندارد و از بعد نظارتی نیز تا جایی که امکان دارد از وزرای مربوطه و رئیس بانک مرکزی دعوت شده تا گزارش عملکرد به مجلس ارائه کنند و همچنان نیز این موضوع را مجلس دنبال می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا باعث شد صادرات غیر نفتی کشور به کشورهای همسایه متوقف شده و ضربه‌ای از این جهت به منابع ارزی وارد شد. پیش از کرونا کالاها به کشورهای همسایه صادر می‌شد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس یازدهم تصریح کرد: شیوع ویروس کرونا از یک سو و سوءمدیریت مسئولان از سوی دیگر باعث شد تا وضعیت تشدید شود. متاسفانه مدیریت و اولویت بندی منابع ارزی آنطور که باید و شاید صحیح نبوده است. ما باید به سمت پالایش نفت خام و تولید و صادرات فرآورده‌های نفتی به کشورهای همسایه برویم.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه دولت نیز در حوزه آنطور که باید و شاید تدبیر نداشته است. همان طوری که مقام معظم رهبری تاکید داشتند باید سیاست صادرات نفت خام کنار گذاشته شود. صادرات فرآورده‌های نفتی قابل تحریم نبوده و یک منبع درآمدی ارزی پایدار به شمار می رود، اما به نظر می‌رسد سیاست دولت همچنان صادرات نفت خام است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …