اخراج پیمانکار تقاطع غیر همسطح شهید مطهری بوشهر

ایسنا/بوشهر با تصمیم شورای فنی استان بوشهر به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر، شرکت جهاد نصرمیثاق اهواز، پیمانکار تقاطع غیر همسطح شهید مطهری بوشهر از پروژه کنار گذاشته شد.

مهرداد ستوده ضمن انتقاد از عملکرد شرکت­‌های جهاد نصر در پروژه­‌های عمرانی استان بوشهر بیان داشت: در سال­‌های اخیر این شرکت‌ها در هر پروژه­‌ای در استان ورود کردند، بدلیل عدم برنامه ریزی صحیح و ناتوانی در انجام درست و بموقع پروژه‌ها مدیریت استان را با مشکل مواجه ساخته است.

وی افزود: شهردار بوشهر موظف شد در کوتاه­‌ترین زمان با قید فوریت مناقصه مابقی پروژه را برگزار کند تا در آینده نزدیک با ارزیابی و دقت در انتخاب یک پیمانکار توانمند شاهد بهره­‌برداری و افتتاح این پروژه باشیم.

معاون عمرانی استاندار بوشهر یادآور شد: با عنایت استاندار، اگر نیاز باشد استانداری در سال­جاری از اعتبارات استانی به شهرداری بوشهر کمک بیشتری خواهد داشت تا با انتخاب یک پیمانکار این پروژه به سامان برسد. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: وظیفه انتخاب و انجام پروژه به‌عهده شهرداری است، استانداری هم باید از منابع مختلف تأمین اعتبار کند که مستند اعلام می­‌کنم با وجود محدودیت­‌های اعتباری کشور، تأمین منابع مالی شهرداری­‌های استان علی­‌الخصوص شهرداری بوشهر در سال‌های اخیر بی­‌نظیر بوده است، کما اینکه در همین پروژه غیر همسطح در شروع پروژه، ۱۱۰ میلیارد ریال به شهرداری بوشهر پرداخت شده است.

ستوده اضافه کرد: اگر این پروژه دست پیمانکاران بومی استان بود امروز پروژه به بهره­‌برداری رسیده بود که باید قدر پیمانکاران بومی استان را دانست و از همه آن­ها تشکر و قدردانی می­‌کنم.  

وی افزود: بی تردید پیمانکاران بومی استان در دوره‌های مختلف ثابت کرده‌اند که اگر دستگاه‌های اجرایی استان به آنها اعتماد کنند، می‌توانند کارهای بزرگی انجام بدهند؛ شهرداران استان نیز باید در شرایط خصوصی پیمان طوری قانونمند شرایط را فراهم آورند که اهلیت سنجی واقعی صورت بگیرد تا شاهد چنین نارسایی‌هایی در انجام پروژهای شهرداری‌ها نباشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …