اشتغالزایی ۳ هزار نفری در حوزه صنایع دستی خراسان جنوبی

ایسنا/خراسان جنوبی رییس سازمان برنامه و بودجه هدف از سومین سفرش به استان را گزارش‌گیری از اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه ایجاد سه هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی در این سفر برنامه‌ریزی شد.

محمدباقر نوبخت، امشب ۲۲ خرداد در حاشیه بهره‌برداری از کارخانه تولید کنسانتره زغالسنگ طبس  در جمع خبرنگاران گفت: آخرین برنامه این سفر بازدید از واحد مجتمع زغال‌سنگ ممرادکو طبس بود که مهم‌ترین نیاز این واحد صنعتی بحث زیرساخت‌ها است.

وی با بیان اینکه امید است بتوانیم به‌زودی زیر ساخت‌های لازم را برای توسعه این واحدها فراهم کنیم، افزود: در بحث محرومان ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی قبلا مصوب شد که تاکنون هفت هزار واحد افتتاح شده و سه هزار واحد باقی‌مانده که  تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا، نوبخت اظهار کرد: امروز پنج هزار واحد مسکونی محرومان در شهرهای استان مصوب شد که با همکاری بنیاد مسکن و کمیته امداد اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: هدف از این سفر ارزیابی پیشرفت برنامه‌های سال ۹۸ و ۹۹ در این استان بود که ۹۴۰ میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت‌های استان خراسان جنوبی در دو سال گذشته پیش‌بینی شده بود که در همان سال اول ۵۴۰ میلیارد تومان تخصیص داده شد و باقی اعتبارات تا پایان امسال تخصیص خواهد یافت.

رییس سازمان برنامه و بودجه هدف از سومین سفرش به استان را گزارش‌گیری از اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و ادامه داد: تفاهم‌نامه ایجاد سه هزار فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی در این سفر برنامه‌ریزی شد.

نوبخت افزود: ۷۵ پروژه به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شد تا بتوانیم برنامه‌های جهش تولید را در خراسان جنوبی تحقق بخشیم.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی از ظرفیت بالای انرژی خورشیدی برخوردار است، تفاهم‌نامه‌ای برای نصب ۷۵۰۰ پنل خورشیدی با اشتغالزایی حداقل ۷۵۰۰ نفری برای استان در نظر گرفته شد.

بهرام جلوداری، مدیرعامل مجتمع زغال سنگ ممرادکو  طبس نیز در این آیین گفت: مجتمع زغال سنگ ممرادکو وابسته به شرکت هلدینگ میدکو و گروه مالی بانک پاسارگاد است که عملیات اجرایی آن از پنج سال قبل آغاز شده است.

وی یادآور شد: برای این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و با تمام تحریم‌های ظالمانه‌ای که سال‌های گذشته متوجه کشور بود توانستیم با تکیه بر نیروی انسانی متخصص این پروژه را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …