اعلام جزئیات پذیرش دانشجوی MD-PhD در دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشگاه علوم پزشکی ایران از بین دانشجویان استعداد درخشان رشته پزشکی برای دوره
MD-PHD در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹دانشجو پذیرش می‌کند.

به گزارش ایسنا، براساس فراخوان پذیرش دانشجوی MD-PhD دانشگاه علوم پزشکی از دانشجویان استعداد درخشان رشته پزشکی دانشگاه (مقاطع کارآموزی که امتحان پیش‌کارورزی آنان شهریورماه و اسفندماه ۹۹ برگزار می‌شود) که متقاضی ادامه تحصیل در دوره MD-PhD هستند می‌توانند جهت ثبت نام و ارائه مدارک تا شنبه ۱۵ شهریورماه  اقدام کنند.

براین اساس مدارک لازم برای ثبت نام دانشجویان در دوره فوق گواهی معتبر زبان انگلیسی، خلاصه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجو و یک نسخه از فعالیت‌های پژوهشی شامل مقالات، طرح‌های پژوهشی، کتب، ترجمه و همچنین ارائه مقالات علمی در همایش‌ها تعیین شده است.

متقاضیان می‌توانند در دانشکده‌های پزشکی، طب سنتی، بهداشت و فناوری‌های نوین دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ثبت نام در دوره MD-PhD در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اقدام نمایند.

بر این اساس رشته‌ها و گرایش‌های متقاضی پذیرش در رشته فوق در سایت دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام شده است و این دانشگاه بیش از ۳۰ دانشجو در رشته فوق پذیرش می‌کند.

گفتنی است این دوره با هدف تربیت دانشمندان پزشکی که علاوه بر دارا بودن نگرش، معلومات و مهارت­های مورد انتظار رشته خود، در زمینه‌های علوم پایه در یافته‌های بالینی و تولید علم، تبحر و توانایی داشته باشند و بتوانند چشم‌اندازهای بالینی را به گروه‌های علوم پایه و یا علوم اجتماعی وارد کنند، برگزار می‌شود. توانایی مورد انتظار از دانش آموختگان این دوره مجموع توانایی‌های برنامه‌های دوره آموزشیPhD و دکتری حرفه‌ای است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …