افزایش نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی

متوسط نرخ بیکاری کشورهای عضو منطقه یورو به ۷.۵ درصد رسید.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان دسامبر ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در منطقه یورو با ۰.۱  درصد افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۷.۵ درصد رسید اما این نرخ در سطح اتحادیه اروپا بدون تغییر نسبت به ماه قبل در سطح ۸.۴ درصد باقی ماند. این نرخ بیکاری بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو منطقه یورو در سه ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می‌شود تا پایان این ماه ۱۶ میلیون مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، ۱۳ میلیون و ۶۷۱ هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا ۶۷ هزار نفر و در سطح منطقه یورو ۵۵ هزار نفر افزایش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با ۱۶.۲ درصد بوده است و پس از این کشور، لیتوانی با ۱۰.۱ درصد و ایتالیا با ۹.۰ درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با ۳.۱ درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با ۳.۳ درصد و هلند با ۳.۹ درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک ۵.۸ درصد و فرانسه ۸.۹ درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند ۶.۱ درصد و در نروژ ۵.۲ درصد اندازه‌گیری شده است.

همچنین تا پایان ماه دسامبر سه میلیون و ۱۳۸ هزار جوان زیر ۲۵ سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و ۵۹۰ هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده‌اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا ۰.۳ و در سطح منطقه یورو ۰.۴ درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با ۶.۱ درصد بوده است و پس از این کشور نیز هلند با ۹.۵ درصد و جمهوری چک با ۱۰.۱ درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با ۴۰.۷ درصد، ایتالیا با ۲۹.۱ درصد و لیتوانی با ۲۶.۷ درصد بوده است.

منطقه یورو شامل ۱۹ کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای ۲۷ عضو است که شامل ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …