الگوی افزایش قیمت مدیران‌خودرو چیست؟

در حالی که تا کمتر از یک هفته گذشته محصولات مدیران‌خودرو با قیمت‌های فروردین ماه به فروش می‌رسید اما اخیرا این شرکت برای محصولات خود قیمتهای جدیدی لحاظ کرده و آنها را با افزایش بین ۱۹ تا ۴۷ میلیون تومانی عرضه می کند.

به گزارش ایسنا، هنوز یک هفته از گزارش افزایش قیمت محصولات مدیران‌خودرو نگذشته که مجددا این شرکت در لیست قیمت فروش محصولات خود برای اردیبهشت ماه، افزایش قیمت‌های قابل توجهی لحاظ کرده است.

تا روز انتشار گزارش (چهارشنبه) در رابطه با افزایش قیمت‌ محصولات شرکت مدیران‌خورو، محصولات آن با قیمت‌های فروردین ماه که البته آن نیز در مقایسه با قیمت‌های اسفند حدود ۴۳۶ هزار تومان افزایش داشت، عرضه می شد و شرکت نیز علت آن را افزایش ۴۶۳ هزار تومانی نرخ بیمه اعلام کرده بود، اما یک روز بعد از انتشار گزارش ایسنا، اطلاعیه جدید قیمتی محصولات این شرکت منتشر شد که در آن افزایش قیمت‌های قابل توجهی دیده می‌شود. 

در شرایطی که ناشی از شیوع کرونا اقتصاد نه‌تنها کشور ما بلکه همه دنیا دچار آسیب شده است، برخی شرکت‌ها گویا فقط به سود خود می‌اندیشند. حتی پرونده‌دار و تعزیراتی شدن در سال گذشته هم مانع سودجویی‌ها و افزایش قیمت‌های پیاپی این شرکتها نشده است.

چند مثال از این افزایش قیمت در گروه محصولات MVM، بدین صورت است که در لیست قیمتی جدید منتشر شده برای فروش اردیبهشت ماه، قیمت محصول MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپورت ۴۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده؛ در حالی که این خودرو در فروردین ماه ۳۹۴ میلیون و ۱۶۳ هزار تومان قیمت داشته است و این یعنی افزایش قیمت ۳۹ میلیون و ۴۷۳ هزار تومانی در مدت یک ماه!

پس از آن، MVM X۳۳ اتوماتیک اسپرت ۳۳ میلیون و ۹۳۷ هزار تومان، MVM X۲۲ اتوماتیک اکسلنت اسپورت ۲۹ میلیون و ۳۷ هزار تومان و MVM ۳۱۵S دنده‌ای اکسلنت اسپرت ۱۹میلیون و ۷۳۷ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

در گروه محصولات چری نیز بیشترین افزایش قیمت مربوط به خودرو تیگو ۷ است که با افزایش ۴۷ میلیون و ۴۳۷ هزار تومانی ظرف مدت یک ماه از ۴۷۳ میلیون و ۴۶۳ هزار تومان اکنون به ۵۲۰ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان رسیده است. پس از آن آریزو ۶، ۴۱ میلیون و ۱۳۷ هزار تومان، تیگو ۵، ۳۵ میلیون و ۹۳۷ هزار تومان و آریزو ۵ دنده‌ای ۲۸ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

لیست قیمتی محصولات مدیران خودرو در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری به شرح زیر است:

                                                     فروردین ماه:                                                                                                               اردیبهشت ماه:           

                                                                     

    

                                                  

                  

                        

 ایسنا، موضوع را مجددا از شرکت مدیران‌خودرو جویا شد تا مشخص شود پس از افزایش قیمت به دلیل افزایش نرخ بیمه، این بار چه دلیلی برای افزایش قیمت‌ها آن هم تا ۴۷ میلیون تومان وجود دارد؟

در این رابطه شرکت مدیران‌خودرو علت اصلی را افزایش نرخ ارز اعلام کرد و گفت: آخرین قیمت ارز خریداری شده ۱۳ هزار تومان بوده که اکنون به ۱۴ هزار تومان رسیده است؛ ضمن اینکه ارز نیمایی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بوده و اکنون  نرخ آن ۱۴ هزار تومان است و این درحالی است که بخشی عمده ای از ارز مورد نیاز برای واردات هم از ارز آزاد تامین می شود.علاوه براین هزینه های جاری نیز افزایش یافته و هزینه های سربار با افزایش قیمت ها شدیدا بالا رفته است. با توجه به اینکه خودرو باید با قیمت‌های جدید ارز و بخشی هم با ارز آزاد وارد شود، لذا مجبوریم قیمت محصولات را افزایش دهیم تا بتوانیم به کار خود ادامه دهیم.

این شرکت در پاسخ به این سوال ایسنا مبنی براینکه هزینه تمام شده این خودروها فعلا با همان ارزهای سابق و ارز تهیه شده از چندین ماه گذشته برای فروش محاسبه می‌شود، پس نباید با قیمت ارز جدید که ۱۰۰۰ تومان افزایش داشته، یکباره قیمت خودروها ۴۷ میلیون تومان گران شود اعلام کرد: با ارز ۱۳  هزار تومانی خودرو آورده‌ایم اما باید با ارز ۱۴ هزار تومانی مجددا وارد کنیم!

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …