امکان استفاده از تالارهای مطالعه کتابخانه ملی با شرایط خاص

پس از گذشت سه ماه از تعطیلی کتابخانه ملی ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان استفاده از تالارهای مطالعه کتابخانه ملی با حفظ چارچوب‌های بهداشتی و شرایط خاص مهیا شده است.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرحله اول بازگشایی کتابخانه ملی ایران از تاریخ ۱۷ خردادماه انجام شد و در مرحله دوم که از فردا (سه‌شنبه ۲۷ خردادماه) آغاز و اجرایی می‌شود امکان استفاده از تالارهای مطالعه با حفظ چارچوب‌های بهداشتی و تمهید شرایط مناسب محقق خواهد شد.

بر این اساس، شرایط بازگشایی تالارها به این شرح اعلام می‌شود:

۱- از تاریخ ۲۷ خردادماه، تالارهای تخصصی و عمومی کتابخانه ملی ایران تنها برای اعضای پژوهشی قابل استفاده است. (نوع عضویت مراجعین بر روی کارت درج شده است.)

۲- به منظور رعایت چارچوب‌های بهداشتی، ورود هر گونه منبع به داخل تالارهای عمومی و تخصصی (به جز چند برگ کاغذ، خودکار یا مداد و رایانه شخصی) ممنوع است و تقاضا می‌شود اعضای محترم از آوردن جزوه‌ها و کتاب‌های شخصی خود برای استفاده در تالارهای عمومی و تخصصی خودداری کنند.

۳- ساعات ارائه خدمات از ۸ صبح تا ۱۶ خواهد بود.

۴- علاوه بر روزهای اداری هفته، روزهای پنجشنبه و جمعه و سایر ایام تعطیل نیز امکان استفاده از تالارها وجود خواهد داشت.

۵- به منظور حفظ سلامت اعضا و کارکنان کتابخانه ملی، رعایت چارچوب‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا الزامی است و ضروری است همه مراجعان کتابخانه ملی از ماسک یا شیلد استفاده کنند.

 ۶- بدیهی است طی روزهای آینده و به صورت تدریجی دامنه سرویس‌دهی به اعضای کتابخانه ملی افزایش خواهد یافت.

 انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …