امکان بازدید از موزه‌های قزوین در ایام نوروز با ظرفیت محدود

ایسنا/قزوین مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان قزوین گفت: بازدید از موزه‌های تحت پوشش این اداره کل در ایام نوروز ۱۴۰۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با ظرفیت محدود امکان‌پذیر است.

علیرضا خزائلی با اعلام این خبر گفت: با آغاز ایام نوروز ۱۴۰۰ موزه‌های تحت پوشش این اداره کل شامل موزه خوشنویسی ( کاخ موزه چهلستون)، موزه شهر و موزه سنگ‌نگاره‌ها همه‌ روزه از ساعت ۹ الی ۱۹ با مقررات بازدید محدود میزبان بازدیدکنندگان هستند.

وی با اشاره به مقررات اعمال شده در موزه‌ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ اظهار کرد: به منظور پیشگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا، کنترل و جلوگیری از تجمع بازدیدکنندگان، فروش بلیط موزه‌های استان از طریق  سامانه فروش الکترونیکی با ظرفیت محدود و در بازه زمانی مشخص انجام می‌شود و تا زمان اتمام بازدید گروه‌های ثبت‌شده، پذیرش بازدیدکننده جدید انجام نمی‌شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی میراث‌ فرهنگی قزوین، این مسئول افزود: همچنین استند اطلاع‌رسانی مقررات در ورودی موزه‌های استان نصب شده و استفاده از پوشش ماسک و رعایت فاصله اجتماعی توسط بازدیدکنندگان کاملا کنترل می‌شود.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یادآور شد: جلوگیری از بازدیدهای گروهی بیش از پانزده نفر، ورود تورهای گردشگری و توضیح راهنمای تور در فضای موزه و حفظ فاصله معین از ویترین‌ها از دیگر مقررات اعمال‌شده در موزه‌های تحت پوشش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …