انتشار «دست شُستن» برای بچه‌ها

کتاب «دست شُستن» نوشته شهرام شفیعی با موضوع سلامتی و بهداشت کودکان منتشر شد.

 به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، این کتاب با تصویرگری سام سلماسی در ۲۴ صفحه برای کودکان ۳ تا ۱۰ ساله  در  انتشارات سیمای شرق (زرافه) راهی بازار شده است.

 در مقدمه این کتاب آمده است: «همان‌طور که می‌دانید گاهی ساده‌ترین کارها را هم می‌توانیم با کیفیت بهتری انجام دهیم، یک تغییر کوچک می‌تواند خیلی وقت‌ها نتیجه‌های مهمی در برداشته باشد. شستن دست‌ها به شکل کامل و درست، ضامن یک عمر سلامتی بچه‌هاست. بسیاری از بیماری‌های میکروبی و ویروسی به علت درست و به موقع نشستن دست‌ها منتقل می‌شوند، در این کتاب نویسنده شستن دست‌ها را طوری به بچه‌ها آموزش داده که دیگر هرگز آن را فراموش نخواهند کرد. همراه با شوخی و خنده.»

داستان کتاب «دست شستن» این‌گونه آغاز می‌شود: راننده اتوبوس جلو غذاخوری نگه داشت؛ بعد گفت: لطفاً پیاده شوید. فقط نیم ساعت وقت داریم که ناهار بخوریم. کسانی که سرعتشان کم است صبحانه بخورند،‌ من و پسرم زود یک میز خالی پیدا کردیم و پشتش نشستیم ؛ مامانی و دخترم پرسیدند یعنی نمی‌خواهید دستتان را بشویید…

 از دیگر آثار شهرام شفیعی می‌توان به «جزیره‌ بی‌تربیت‌ها»، «ماجراهای سلطان و آقاکوچول»، «ماجراهای آقای خرمالو»، «بهار و بابونه»، «قصه‌های غرب وحشی» و… اشاره کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …