انجام کارهای جهادی، مهم‌ترین ویژگی جهاددانشگاهی

ایسنا/زنجان امام جمعه سلطانیه گفت: انجام کارهای جهادی، مهم‌ترین ویژگی جهاددانشگاهی است.

حجت‌الاسلام عمران حسینی‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با نگاهی به خدمات گسترده جهاددانشگاهی در طول سال‌های گذشته، شاهد دستاوردهای بسیار مهمی از این نهاد انقلابی بوده‌ایم.

وی با اشاره به وجود نیروهای توانمند در مجموعه جهاددانشگاهی، بیان کرد: جهاددانشگاهی قطعا با استفاده از نیروهای متخصص و خبره می‌تواند در شناسایی نیازهای جامعه و پیشرفت کشور نقشی بی‌بدیل ایفا کند.

این مسئول یادآور شد: این نهاد انقلابی در عرصه فرهنگی، پ‍‍‍ژ‍وهشی و آموزشی نیز اثرات مثبتی را در جامعه از خود بر جای گذاشته و موجبات پیشرفت کشور اسلامی را فراهم کرده است.

حسینی‌نسب با اشاره به این‌که «حرکت‌های جهادی موجب سرعت بخشیدن به حرکت در مسیر پیشرفت و توسعه کشور می‌شود»، یکی از سفارش‌های اصلی مقام معظم رهبری است، افزود: در طول فعالیت جهاددانشگاهی، شاهد فعالیت‌های جهادی این نهاد بوده‌ایم که همواره منشا خیر و برکت بوده است.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به این‌که جهاددانشگاهی مجموعه‌ای انقلابی است که مبانی آن برگفته از انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: این نهاد با اتکا به چنین ظرفیتی می‌تواند در خودکفایی، رشد، توسعه فناوری و پژوهش به قله‌های رفیع علمی صعود کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: توان بالای نیروی انسانی و مهم‌تر از همه، وجود روحیه تلاش و سازندگی و داشتن انگیزه خدمت از جمله مزیت‌های جهاددانشگاهی است که استفاده از آن راه‌گشای حل بسیاری از مشکلات خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …