اولین اوراق گام به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد منتشر شد

اولین اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) با مبلغ هزار میلیارد تومان با سررسید شش ماهه برای شرکت ایران خودرو منتشر شد.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرده که به منظور رفع موانع پولی رونق تولید، هدایت منابع مالی به فعالیت‌های مولد اقتصادی و تأمین سرمایه درگردش سالم و پایدار برای واحدهای تولیدی، نسبت به طراحی گواهی اعتبار مولد (گام) اقدام و دستورالعمل مربوطه را بعد از تصویب شورای پول و اعتبار به شبکه بانکی ابلاغ کرده است.

در ادامه بر اساس هماهنگی ایجاد شده با بانک‌های عامل و بازار سرمایه، اولین اوراق یاد شده به مبلغ هزار میلیارد تومان با سررسید شش ماهه برای شرکت ایران خودرو به عنوان بنگاه متعهد از سوی بانک صادرات ایران در تاریخ ۸ بهمن سال جاری منتشر شد.

پیش از این، همتی ضمن بازدید از مجموعه “ایران خودرو” اعلام کرده بود که نظام بانکی کشور برای حمایت از صنعت خودروسازی داخل، تامین مالی به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق گام و ۵۰۰۰ میلیارد تومان به وسیله منابع بانک‌ها برای دو خودروساز اصلی کشور در نظر گرفته‌ است. 

در این بین لازم است بدانید که گواهی اعتبار مولد (گام) طرحی است که با هدف ابزارسازی برای تأمین اعتبار واحدهای تولیدی در قالب زنجیره تأمین ایجاد شده است و به عنوان ابزاری بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه در کنار سایر ابزارهای موجود  تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه‌ها و رونق تولید فراهم می‌کند.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …