اونس طلا برای صعود لنگید

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با وجود افت ارزش دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۳۸ دلار و ۹۳ سنت رسید. در بازار آمریکا هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۳۸ دلار بسته شد.

دیوید میدن، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس اظهار کرد: طلا بایستی بالاتر می رفت اما چنین اتفاقی نیافتاد. اگر دلار و بازده اوراق قرضه رشد کنند، طلا ممکن است کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.

اونس طلا در طول معاملات روز دوشنبه که سرمایه گذاران تحت تاثیر تصمیم بانک مرکزی ترکیه برای تغییر رییس خود، به سمت خرید دلار و اوراق قرضه دولتی هجوم بردند، حداکثر یک درصد ریزش قیمت داشت.

به گفته میدن، اگر شهروندان ترکیه نگران سقوط ارزش لیره باشند، به دنبال خرید دلار آمریکا و طلا خواهند بود اما این نقطه ای است که در آن نگرانی ایجاد می شود زیرا کنترلهای سرمایه مانع ورود پول به این کشور می شود و دسترسی مردم به دلار و به نوبه خود طلا در چند هفته آینده ممکن است دشوار باشد.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که مانع صعود قیمت طلا شد، صعود وال استریت بود.

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در شرکت آر جی او فیوچرز اظهار کرد: معامله گران پیش از این که پول جدیدی وارد معاملات شود، منتظرند اونس طلا به بالای ۱۷۵۰ دلار صعود کند. سیاست نرخ بهره اندک بانک مرکزی آمریکا می تواند قیمت طلا را تا پایان سال افزایش دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۶۰۶ دلار و ۲۴ سنت رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، به ۱۱۸۲ دلار و ۸۷ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با دو درصد کاهش، در ۲۵ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …