بازهم زمین‌خواران به جنب و جوش افتادند

سودجویان و متعرضان به اراضی ملی معمولا هر ساله از خلوتی تعطیلات عید نوروز استفاده می کنند و به جان زمین‌های دولتی می افتند. امسال هم در سراسر کشور طی سه روز نخست فروردین ۱۲۸ مورد رفع تعرض شده است؛ تنها در استان تهران از ۲۸ اسفند تا سوم فروردین زمین‌هایی به ارزش ۵۴ میلیارد تومان از دست متصرفان رهاسازی شد.

به گزارش ایسنا، در روزهای تعطیلات و مناسبت‌ها معمولا آمار زمین خواری بالا می رود. با شروع تعطیلات عید نوروز هم تعرض به زمین‌های ملی و محیط زیست افزایش پیدا می کند. برخورد با تصرفات در حوزه محیط زیست به عهده سازمان جنگل‌ها و در بخش زمین‌های دولتی بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی است.

امسال نیز فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رهاسازی ۱۲۸ مورد تعرض به زمین های دولتی طی سه روز ابتدای فروردین خبر داده و گفته است تمامی تعرضات به اراضی دولتی طی این سه روز رفع شد.

جواد خردمند اظهار کرد: در اول فروردین هفت مورد تعرض به ۱۸ هزار و ۹۲۰ مترمربع اراضی دولتی، در روز دوم فروردین ۹۴ مورد تعرض به ۶۹ هزار و ۷۰ مترمربع اراضی دولتی و در روز سوم فروردین ۲۷ مورد تعرض به اراضی دولتی توسط سودجویان از سوی ۳۵ اداره کل گزارش شد که همگی آنها رفع تعرض شدند. در روز اول فروردین ۲۸ استان، در روز دوم فروردین ۲۰ استان و در روز سوم فروردین ۲۵ استان فاقد تعرض گزارش شدند.

دماوند و شمیرانات اهداف اصلی زمین خواران

از طرف دیگر خلیل محب خواه ـ مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر رفع تصرف گسترده از اواخر سال گذشته تاکنون اظهار کرد: ارزش ریالی رفع تصرفات انجام گرفته از ۲۸ اسفندماه ۹۹ تاکنون روز سوم فروردین ۱۴۰۰ طبق اعلام انجام گرفته ۵۴۰ میلیارد بوده و در مناطق مختلفی از شمیرانات و دماوند بیشترین آمار را داشته‌ایم.

وی خط قرمز این اداره کل را صیانت از انفال و بیت‌المال برشمرد و گفت: همکاران معاونت املاک و حقوقی و ادارات شهرستانی و یگان حفاظت از اراضی ملی در هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی در آمادگی کامل به سر می‌برند و با هرگونه تصرف برخورد خواهیم کرد.

بنابراین گزارش، تلفن ۱۶۵۶ پل ارتباطی مردم برای مقابله با زمین خواری است که شهروندان می توانند از طریق این خط گزارش های مربوط به تعرضات به زمینهای دولتی و ملی را اعلام کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …