بالاخره برگ سبز برای انتقال خودرو کافی است یا نه؟

ایسنا/خوزستان رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز گفت: به تعداد معاملاتی که برای یک خودرو انجام می‌شود، تعویض پلاک انجام می‌شود و برگ سبز برای مالک جدید خودرو صادر می‌شود اما دفترخانه‌ها اصرار دارند به تعداد دفعات معاملات انجام‌شده برای هر خودرو، انتقال سند انجام شود که هزینه‌های گزافی در پی دارد.

عبدالرضا عساکره در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص انتقال سند دفترخانه‌ای خودروها، اظهار کرد: موضوع عدم نیاز انتقال سند خودروها به صورت دفترخانه‌ای تصویب شده است اما به صورت سراسری در کشور ابلاغ نشده است.

وی افزود: استان‌های فارس، اصفهان و تهران این موضوع را پیگیری کردند و به تایید دادستان‌های این استان‌ها رسید تا به غیر از برگ سبز خودرو که نیروی انتظامی آن را به رسمیت می‌شناسد؛ پس از تعویض پلاک، اقدام به انتقال سند در دفترخانه‌ها نکنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز گفت: در خوزستان نیز اتحادیه نمایشگاه‌داران اهواز با اتاق اصناف اهواز، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دادستانی خوزستان، مکاتباتی مبنی بر حذف نقل و انتقال سند خودرو در دفترخانه‌ها انجام داده است و در انتظار نتیجه نهایی موضوع هستیم.

عساکره افزود: به تعداد معاملاتی که برای یک خودرو انجام می‌شود، تعویض پلاک انجام می‌شود و برگ سبز برای مالک جدید خودرو صادر می‌شود اما دفترخانه‌ها اصرار دارند به تعداد دفعات معاملات انجام‌شده برای هر خودرو، انتقال سند انجام شود که هزینه‌های گزافی در پی دارد.

وی گفت: متاسفانه دفترخانه‌ها برای فروش خودرویی که تعویض پلاک آن انجام شده است، وکالت‌نامه تعویض پلاک صادر نمی‌کنند و این موضوع برای خریداران و فروشندگان، مشکل‌ساز شده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اهواز گفت: دیوان محاسبات کشور و دیوان عالی کشور نیز اظهار کرده‌اند که برگ سبز صادرشده از طرف مراکز تعویض پلاک، رسمیت قانونی دارد و به انتقال سند دفترخانه‌ای نیازی نیست اما اتحادیه سردفترداران این موضوع را قبول نمی‌کند زیرا سودشان در این کار است.

عساکره با اشاره به هزینه‌های نقل و انتقالات سند خودرو در دفترخانه‌ها، تصریح کرد: انتقال سند دفترخانه‌ای خودروی سانتافه مدل ٢٠١۶ با پلاک ملی، ٢٣ میلیون تومان و خودروهای صفر کیلومتر ایرانی نیز از ٢ میلیون تومان به بالا هزینه در بر دارد.

وی گفت: امیدوار هستیم که نقل و انتقال سند خودروها به صورت دفترخانه‌ای در خوزستان نیز برداشته شود تا هزینه معاملات خودرو کاهش یابد و سردرگمی خریداران و فروشندگان از بین برود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …