براساس پویش الف.ب ایران‌، دستورالعمل‌ها و گردش کارها دچار دگرگونی مثبتی می‌شود

ایسنا/خراسان جنوبی وزیر نیرو گفت: تجربه موفقی در افتتاح طرح‌ها در سال‌های اخیر داشته‌ایم و در سال گذشته ۲۲۷ طرح در ۳۱ استان با اعتبار ۳۳ هزار میلیارد تومان افتتاح شد و امسال ۲۵۰ طرح با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

رضا اردکانیان امروز (شنبه، ۱۰ خردادماه) در مراسم افتتاح سد سیاهو در سربیشه اظهار کرد: پویش «الف.ب ایران» با توجه به اینکه آب و برق نقش زیربنایی و زیرساختی در اقصی نقاط دارد، آغاز به کار کرده است.

وی با بیان اینکه باید به ظرفیت‌های داخلی به ویژه در عرصه تولید تکیه کنیم، تصریح کرد: امسال سال پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید است و در سال پایانی باید موتور فعالیت‌ها با شدت و سرعت بیشتری کار کند.

وزیر نیرو افزود: امسال با توجه به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید موتور حرکت دستگاه‌ها نباید کند شود بلکه باید با دور تندتری فعالیت‌های خود را ادامه دهد.

اردکانیان بیان کرد: براساس پویش الف.ب ایران رویه‌ها و دستورالعمل‌ها و گردش کارها دچار دگرگونی مثبتی خواهند شد.

وی با تأکید بر سرعت بخشیدن به طرح‌های اجرایی در سال جاری افزود: در وزارت نیرو از حدود دو سال پیش طرحی را تحت عنوان فراخوان عمومی برای انتخاب و انتصاب مدیران ارشد طراحی کرده‌ایم و امروز بیش از ۸۰ مدیر ارشد را از طریق فراخوان عمومی انتخاب کرده‌ایم و این انتخاب براساس صلاحیت‌های عمومی افراد داوطلب صورت می‌گیرد. براساس این طرح شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران صورت خواهد گرفت و فرصت انتخاب افراد شایسته را افزایش خواهیم.

وی با تأکید بر حمایت از خراسان جنوبی به عنوان یکی از استان‌های مهم مرزی اظهار کرد: طرح‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند نقش تعیین کننده‌ای در توسعه استان خواهند داشت.

وزیر نیرو بیان کرد: استان خراسان جنوبی اولین استانی است که طرح سازگاری با کم آبی برای آن به تصویب رسیده است و این صنعت نقشه راهی برای سال‌های آینده و همکاری دستگاه‌های اجرایی تصمیمی برای  پیشبرد طرح‌ها در سال‌های آینده خواهد بود.

وی افزود: طرح‌های خوبی پیش‌بینی شده اما متأسفانه ساختار اداری و حکمرانی ما در بخش اجرا از دو مشکل مزمن رنج می‌برد که شامل سیستم‌های متمرکز و بخشی شده اداری است که این دو بیماری باعث کند شدن روند اجرای طرح‌های وزارت نیرو خواهند بود.

اردکانیان بیان کرد: در این میان نقش استانداران بسیار تعیین کننده خواهد بود چرا که می‌تواند به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان‌ها به عنوان افراد بین بخشی عمل کند و با ارتباط با سازمان‌های مختلف همکاری آن‌ها را برانگیزد.

وی از فعالیت‌های استاندار خراسان جنوبی تقدیر کرد و گفت: مناطق مرزی به عنوان ویترین کشور باید از رونق خوبی برخوردار باشند.

وزیر نیرو اظهار کرد: در دو سال اخیر به شکرانه صبوری‌های مردم کویری خراسان جنوبی مردم این استان از نعمت بارش برخوردار شده و خراسان جنوبی اکنون از وضعیت خوبی در مورد میزان بارندگی‌ها برخوردار است.

وی از پیگیری‌ها برای اجرای فاضلاب ۱۰۰۰ واحدی شهرستان قائم خبر داد و افزود: عملیات اجرایی تصفیه خانه قائم و سربیشه توسط سرمایه‌گذار در حال اجرا است.

اردکانیان افزود: مطالعات آبرسانی دشت آهنگران به قائم نیز در حال انجام است. مسئولیت مشترک همه ما ارتقای رضایت‌مندی مردم است و دسترسی به آب پایدار و سالم از اهداف ما است.

وی افزود: در سال گذشته در دیدار با رئیس جمهور افغانستان موضوع مقدمات اجرایی مشترک برای احداث نیروهای وسیع بادی به بحث گذاشته شد.

وزیر نیرو بیان کرد: امیدواریم همکاران در سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر با همکاری و هم افزایی به فعالیت‌ها صورت دهند چون نیروگاه‌های بادی همچون نیروگاه بادی سربیشه تکمیل شود. ۷۶ درصد جمعیت روستایی کشور از آب سالم و پایدار بهره‌مند هستند و بیش از ۸ میلیون روستایی از آب سالم برخوردار هستند که تا پایان دولت این رقم به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید. صددرصد تخصیص‌های مجتمع‌های آبرسانی استان از محل ماده ۵۶ اعطا شده و همچنین ۲۵۰ میلیارد تومان طی دو سال اخیر تخصیص داده خواهد شد و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان آبرسانی خواهند شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …