برگزاری غیرمتمرکز نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ به‌صورت غیرمتمرکز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، براساس خبر منتشرشده در پایگاه الکترونیکی نمایشگاه کتاب فرانکفورت، مسوولان این نمایشگاه از برگزاری آن به صورت غیرمتمرکز و مجازی در شهر فرانکفورت خبر داده‌اند. 

با توجه به بحران جهانی کرونا، این برگزاری بر اساس تایید مدیران ایالت هسن و با گسترش فعالیت‌های مجازی محقق خواهد شد. بر اساس خبر منتشرشده  و همچنین اطلاع‌رسانی کاترین گروین (مدیر روابط عمومی نمایشگاه کتاب فرانکفورت)، مسوولان برگزاری نمایشگاه بر اساس تصمیم اتخاذشده توسط شورای عالی اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان و رایزنی با مقامات مختلف به این نتیجه رسیده‌اند. مطابق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، نمایشگاه کتاب فرانکفورت در دوره جاری خود، به‌صورت غیرمتمرکز در مرکز نمایشگاهی در شهر فرانکفورت و همزمان به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. بدین منظور نشست خبری نمایشگاه کتاب فرانکفورت ساعت ۱۲ ظهر پنجشنبه، ۸ خرداد با حضور یورگن بووس (مدیر نمایشگاه) و سایر مقامات اجرایی برگزار و به‌صورت زنده و مستقیم از یوتیوب (https://youtu.be/WewaPYIQUkw) پخش می‌شود.

بر همین اساس و طبق اعلام اولیه، هفتادودومین دوره این نمایشگاه با توجه به نکات زیر برگزار خواهد شد:

۱. مبنای برپایی هفتادودومین دوره نمایشگاه فرانکفورت در محل نمایشگاه، رعایت پروتکل‌های مفصل بهداشتی و پزشکی حاکم در ایالت هسن است که با توجه به ارزیابی مداوم و حرفه‌ای از وضعیت موجود و انطباق پیوسته با الزامات قانونی قابل‌اجرا و به منظور تضمین امنیت بازدیدکنندگان، غرفه‌داران و کارکنان شرکت‌کننده در این نمایشگاه اجرا می‌شود.

۲. نمایشگاه کتاب فرانکفورت به عنوان ویترین بین‌المللی صنعت نشر در سال‌های اخیر نه‌تنها در بین متخصصان این حوزه، بلکه در بین خوانندگان نیز به‌طور فزاینده‌ای رواج یافته است. نمایشگاه کتاب فرانکفورت حتی در مواقع بحرانی نیز از این جایگاه استفاده و آن را برای آینده صنعت نشر حفظ می‌کند. بر همین اساس برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال جاری (که ترکیبی از رویدادهای فیزیکی مرتبط با کتاب در مرکز نمایشگاه همراه با فرمت‌های دیجیتال آینده‌گر است) از اهمیت بسیاری برخوردار است.

۳. نمایشگاه کتاب فرانکفورت انتظار دارد غرفه‌داران از سراسر اروپا در این رویداد مشارکت کنند. حضور سایر کشورها نیز بسته به محدودیت‌های سفر در زمان نمایشگاه  (ناظر به وضعیت بهداشتی کشور مبدأ) خواهد بود. جزئیات برنامه نمایشگاه امسال در پایان ماه ژوئن اعلام می‌شود.

۴. در نمایشگاه فرانکفورت، ایمنی و سلامتی همه شرکت‌کنندگان مانند همیشه در اولویت قرار دارد. اقدامات پیچیده‌ای با توجه به لزوم حفظ فاصله اجتماعی و بهداشت برای راهنمایی بازدیدکنندگان اتخاذ می‌شود و این امر با الزامات فعلی تطبیق داده می‌شود. 

۵.  برنامه دیجیتال نمایشگاه کتاب فرانکفورت، نیازهای شرکت‌کنندگان محلی و تمام شرکت‌کنندگان متصل از سراسر جهان را با امکانات زیادی (از جمله ارائه شرکت و محصول، مناسبت‌ها و قالب‌های مربوط به شروع مشاغل، برقراری تماس با شرکای تجاری، روند بازار و آموزش)، پشتیبانی خواهد کرد. بدین منظور این نمایشگاه در حال تولید تعدادی قالب دیجیتالی است که دقیقاً به این نیازهای مشتری پاسخ می‌دهد و مشارکت شرکت‌ها و فعالان صنعت چاپ و نشر و صنایع وابسته در سراسر جهان در نمایشگاه کتاب ۲۰۲۰ را امکان‌پذیر خواهد ساخت.

۶. به‌منظور آگاه‌سازی علاقه‌مندان کتاب در سراسر جهان در مورد کتاب‌های جدید منتشرشده، نمایشگاه کتاب فرانکفورت تقریباً به شکل مجازی برگزار می‌شود.

۷. کشور مهمان ویژه: مسوولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حال رایزنی با مسوولان کانادایی برای تطبیق شرایط با وضعیت موجود هستند. نحوه این حضور به زودی اعلام خواهد شد. 

در این اطلاعیه، برنامه اجرایی نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰ بدین صورت اعلام شده است: 

• زمان: از ۱۴ تا ۱۸ اکتبر ۲۰۲۰.

• تعداد بازدیدکنندگان پذیرفته‌شده:  بازدیدکنندگان همزمان در سایت پذیرش می‌شوند و به فضای ناخالص پرشده در ماه اکتبر بستگی دارد.

• سالن‌ها: در حال حاضر، برپایی نمایشگاه در سطح شش سالن متمرکز است (سطح سالن ۳.۰ و ۳.۱، ۴.۰، ۴.۱ و ۶.۰ و ۶.۱).

• جانمایی: پیش‌بینی می‌شود جانمایی متقاضیان تا اواسط ماه جولای به پایان برسد.

• فضای غرفه: کمترین فضای ممکن برای برپایی غرفه، ۸ مترمربع خواهد بود. غرفه‌دارانی که ۴ مترمربع رزرو کرده‌اند ۴ مترمربع مازاد (بدون پرداخت هزینه اضافی) دریافت می‌کنند.

• عرض راهرو: به هر غرفه ۱.۵ متر عرض (راهرو) در جلو به‌عنوان یک منطقه ارتباطی اضافی اختصاص می‌یابد و عرض راهرو در سالن‌ها بین ۶-۸ متر است.

 تبادلات کپی‌رایت: آژانس‌های ادبی واقع در مکان جدید centre LitAg (سالن ۶.۱ ) نیز می‌توانند امسال توسط مدیران کپی‌رایت ناشران مختلف برای بهره‌برداری استفاده شوند. 

• فروش کتاب: بازدیدکنندگان می‌توانند روز شنبه و یکشنبه کتاب را با قیمت خرده‌فروشی قانونی خریداری کنند.

• بلیت ورودی نمایشگاه: بلیت‌فروشی برای بازدیدکنندگان تجاری از تاریخ ۱۱ مرداد آغاز می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …