برگزاری مسابقه «کروناداستان»

مسابقه ادبی «کروناداستان» برای شاغلین و دانشجویان حرفه‌های سلامت برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام برگزارکنندگان؛ «فراگیرشدن ویروس کرونا پیامدهای مختلف و شگفت‌­آوری به همراه آورد و جوامع مختلف بشری را تحت تاثیر قرار داد.

یکی از جنبه‌­های مختلف این تاثیر، تجربه‌­های تلخ و شیرین و حسرت­‌باری بود که شاغلین و دانشجویان رشته‌­های مرتبط با سلامت، از پرستاران و پزشکان تا سایر حرفه­‌مندان و دانشجویان این رشته‌­ها، از سرگذراندند که مرگ‌های تلخ و اندوه­‌بار تا بهبودهای سخت و نفس‌گیر را دربرمی‌­گیرد.

«کروناداستان» بهانه‌ای برای ثبت این تجربه‌های منحصربه­ فرد است تا ضمن  ثبت آن‌ها به بهترین‌ها جوایزی اهدا شود. این آثار در دو قالب ادبی «داستان کوتاه» یا «روایت» و دو بخش «شاغلین» و «دانشجویان» مورد برررسی قرار می‌گیرد.

کرونا داستان با حمایت سازمان نظام پزشکی ایران، انجمن دانشجویان پزشکی ایران (ایمسا) و موزه ملی تاریخ علوم پزشکی ایران برگزار می‌­شود و در پیرنگ‌­های پیشنهادی فراخوان عنوان‌هایی چون: «طنز در مواجهه با بحران، اضطراب و کرونا، جهان پس از کرونا، انبوهگی اطلاعات در پاندمی و …» به چشم می‌خورد.

دبیر این رویداد دکتر بابک زمانی، نورولوژیست و روزنامه‌نگار است. این رویداد را در شبکه‌های اجتماعی با آیدی @coronadastan_competition پیدا کنید.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …