تسهیلات دهی به ۱۲ رسته گل و گیاه زینتی آسیب دیده از کرونا

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی گفت: هفته گذشته با تلاش های وزارت جهادکشاورزی و تولیدکنندگان، اتحادیه ها، تشکل های این بخش و اطلاعاتی که جمع آوری شده بود، گل و گیاه زینتی نیز جزو رسته های آسیب دیده از کرونا به دولت معرفی شد.

غلامرضا تقوی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه بیش از ۷۰۰۰ هکتار فضای باز و گلخانه گل و گیاه زینتی و حدود ۴میلیارد شاخه گل و گلدان در کشور وجود دارد، اظهار کرد:متاسفانه در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا بازار گل و گیاه زینتی دچار کساد شد و بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش گل و گیاه زینتی وارد شد.

وی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه اطلاع رسانی های خوبی توسط تولیدکنندگان گل و گیاه انجام شد اما کافی نبود و نتوانست خسارت وارد شده به این بخش را جبران کند. 

مدیرکل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ خوراکی تصریح کرد: تمام رسته هایی که با شیوع ویروس کرونا خسارت دیدند برای جبران خسارت به دولت معرفی شدند و علیرغم اینکه این رسته گل وگیاه زینتی و محصولات گلخانه ای نیز از کرونا خسارت دیده بودند ولی این موضوع در هیات دولت مطرح نشد.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: خوشبختانه در هفته گذشته با تلاش های این وزارتخانه و تولیدکنندگان، اتحادیه ها، تشکل های این بخش  و اطلاعاتی که جمع آوری شده بود،  گل و گیاه زینتی نیز جزو رسته های آسیب دیده از کرونا به دولت معرفی شد.

تقوی با بیان اینکه ۱۲ رسته جزو رسته های آسیب پذیر از کرونا اعلام شدند، گفت: برای این رسته های آسیب پذیر و جبران خسارت هایشان خدماتی همچون دریافت سرمایه در گردش، استمهال وام های بانکی، تقسیط قبوض آب و بر ق و گاز پیش بینی شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …