تعمیرات نیروگاهها کی تمام می شود؟

کمبود گاز در ماههای اخیر نیروگاه ها را به چالش انداخت و موجب شد که عملیات تعمیر و نگهداری آنها دچار وقفه شود که این موضوع نگرانی هایی را برای تامین برق کشور در ایام پیک (اوج مصرف) به وجود آورد.

به گزارش ایسنا، رکورد زنی مصرف گاز در کشور مشکلاتی را به وجود آورد که یکی از آنها خاموشی مقطعی در تهران و به عقب افتادن عملیات تعمیر و نگهداری نیروگاهها بود، اما در هر حال شرایط با کمترین مشکل سپری شد و اکنون روال کار در حال انجام است.

در حال حاضر ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور به ۸۳ هزار و ۳۵۰ مگاوات رسیده است و طبق پیش بینی ها تابستان امسال بدون خاموشی برنامه ریزی شده سپری خواهد شد. مصطفی رجبی مشهدی در این باره به ایسنا گفت: طبق تمهیدات در نظر گرفته شده ایام پیک را بدون مشکل سپری خواهیم کرد و به نظر نمی رسد که مشکلی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به همکاری کارکنان صنعت برق در این ایام، گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا در کشور کارکنان این صنعت مشغول فعالیت هستند تا بتوانیم برق پایدار در کشور را تامین کنیم.

سحنگوی صنعت برق در خصوص عملیات تعمیر و نگهداری نیروگاه ها نیز اظهار کرد: به دلیل نبود گاز این عملیات دچار ووقفه شد اما بر اساس برنامه زمان بندی تا خرداد ماه عملیات عمده نیروگاه ها را انجام خواهیم داد و پیش بینی می کنیم که تا نیمه خرداد ماه تعمیرات همه نیروگاه ها انجام شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …