تیر ماه رفت؛ مسکن ملی افتتاح نشد

در شرایطی که تا پیش از این وزیر راه و شهرسازی گفته بود خرداد یا تیر امسال اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن افتتاح می‌شود، حالا این وعده به مرداد ماه موکول شده است.

به گزارش ایسنا، طرح اقدام ملی مسکن که اواخر سال ۱۳۹۷ آغاز و شهریور ۱۳۹۸  شهریور رسماً کلنگ زنی شد و بنا به گفته برخی کارشناسان، مدل به روز شده مسکن مهر است قرار بود خرداد یا تیر امسال اولین واحدهای آن به بهره برداری برسد.

این وعده به هر دلیل از جمله شیوع ویروس کرونا در زمان مقرر عملی نشد. چند روز پیش محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت که مرداد ماه اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن افتتاح می شود. محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به ایسنا خبر داد وزارت راه و شهرسازی برای اواخر مردادماه چهار برنامه در حوزه مسکن از جمله اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن را که متقاضیان آورده خود را به موقع پرداخت و مجریان توانمندی اقدام به ساخت و ساز کرده‌اند به بهره برداری می رساند.

اما تیرماه هم به پایان رسید و خبری از افتتاح مسکن ملی نشد تا اینکه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی چند روز قبل زمان افتتاح طرح اقدام ملی را مرداد ماه اعلام کرد.

محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به ایسنا گفت که وزارت راه و شهرسازی برای اواخر مرداد ماه چهار برنامه از جمله افتتاح اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن که متقاضیان آورده خود را به موقع پرداخت کرده و مجریان توانمند آن ها را ساخته اند در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی اظهار کرد: اواخر مرداد ماه بر اساس تعهدی که شده است چهار برنامه در حوزه مسکن را با دفتر رئیس جمهور هماهنگ کرده‌ایم. افتتاح اولین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن از جمله این برنامه هاست. در حال حاضر نمی توان تعداد دقیق آن را اعلام کرد اما تلاش داریم این میزان را به حداکثر ممکن برسانیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، تحویل تعدادی از واحدهای مسکن مهر، تحویل اراضی به گروه‌های ساخت برای احداث مسکن ملی، آغاز برخی از پروژه‌های طرح اقدام ملی و برنامه تامین مسکن برای گروه‌های کم درآمد یعنی دهک های اول تا سوم را از جمله موارد برنامه ریزی شده برای اواخر مرداد ماه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور آغاز شد. البته در برخی از مناطق از پایان سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در قالب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می‌کند. بر اساس اعلام اسلامی وزیر راه و شهرسازی، اولین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، مرداد ماه امسال تحویل می شود. پیش از این هم محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا گفته بود که ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای کوچک آماده واگذاری است. همچنین روز ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید دستور داد که ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی پرند تا قبل از هفته دولت (شهریور ماه) امسال به متقاضیان تحویل داده شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …