جای خالی بازار متمرکز صنایع‌دستی در تهران

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: کالای ایرانی از جمله صنایع‌دستی تولید داخل علاوه بر زیبایی از اصالت نیز برخوردار است و حمایت از صنایع‌دستی ایرانی به‌ نوعی حمایت از هویت نیز به‌ حساب می‌آید.

به‌ گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علی‌اصغر مونسان با حضور در کارخانه جهان کریستال واقع در شهرک صنعتی شمس‌آباد از بخش‌های مختلف این کارخانه بازدید کرد و از نزدیک در جریان تولیدات کارخانه قرار گرفت.

او از سالن‌های تولید، تراش، دکور و تزیین، بسته‌بندی و سندپلاست در این کارخانه بازدید کرد و ضمن گفت‌وگو با کارگران بخش‌های مختلف این کارخانه، بر حمایت از کالای ایرانی در سال جهش تولید تأکید کرد.

مونسان همچنین خواستار حمایت همه‌جانبه از تولید کالای ایرانی شد و با اشاره به زیبایی‌های کالای ایرانی و نقش کارگران در رونق اقتصادی، تقویت حمایت‌ از کالای ایرانی را ضروری دانست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با مدیرعامل و مدیران کارخانه جهان کریستال به تشریح راهکارهای توسعه فروش و صادرات صنایع‌دستی ایرانی از جمله کریستال پرداخت و با بیان اینکه «کالای ایرانی از زیبایی خاصی برخوردار است»، گفت: در نظر گرفتن صنایع‌دستی به‌ عنوان هدیه، یک فرهنگ در جامعه ما شناخته می‌شود، اما این فرهنگ باید تقویت شود.

او در ادامه با تاکید بر لزوم کنترل قیمت صنایع‌دستی تولید داخل، اظهار کرد: هر واحد تولیدی صنایع‌دستی اگر بتواند قیمت تولیدات خود را کنترل کند، بازار و مارکتینگ آن افزایش می‌یابد. نبود کنترل قیمت باعث محدود شدن مارکتینگ می‌شود که کاهش سهم کالای تولیدی در بازار و نیز صادرات را به دنبال دارد.

مونسان با بیان اینکه گردشگران داخلی و خارجی باید بیش‌ از پیش با صنایع‌دستی ایرانی آشنا شوند، گفت: جای یک بازار متمرکز صنایع‌دستی در شهرهای مختلف از جمله تهران خالی است. با ایجاد بازار متمرکز، گردشگران در قالب تورهای داخلی و خارجی در بازدید از این بازار ضمن آشنایی با صنایع‌دستی زیبا و فاخر ایرانی نسبت به خرید این محصولات نیز اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …