دهه کرامت در چند برنامه خلاصه نشود/شرکت در انتخابات عمل به مسئولیت اجتماعیست

ایسنا/فارس رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، دهه کرامت را فرصت مغتنمی برای افزایش روحیه کریمانه و بزرگ‌منشانه جامعه با تاسی به اهل بیت(ع) دانست و گفت: نباید گرامیداشت دهه کرامت، در برگزاری چند مراسم خلاصه شود، بلکه باید با برنامه‌ریزی مدون، سبک زندگی اهل بیت(ع) را ترویج داده و آن را برای همیشه در زندگی اقشار مختلف جاری کنیم.

دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ٢٦ خرداد در مراسم گرامیداشت دهه کرامت و بزرگداشت روز حضرت احمدبن موسی(ع)، که با حضور اعضای جهاددانشگاهی فارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، ضمن تذکر این نکته که با کرامت‌ترین افراد نزد خداوند، با تقواترین آنان است، گفت: کرامت به معنای بزرگواری، بزرگ منشی، بلند نظری، فتوت، مردانگی و جوانمری است.

بابایی با یادآوری اینکه کلمه “کرامت” به معنای “بخشش، دوری از پستی‌ و پلیدی‌ها، منزه بودن از تمام بدی‌ها و دارا بودن روح بزرگ یاد می‌شود”، دهه کرامت را فرصتی ناب برای ارتقای شان و منزلت انسانی با تمسک به سبک زندگی و سیره اهل بیت دانست و افزود: اسلام به عنوان دینی انسان‌ساز، مداوما بر لزوم تلاش برای ارتقاء شان و منزلت انسان، توسط هر فرد از مسلمانان، تاکید کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین دهه کرامت را فرصتی برای پرهیز از نقد غیرمنصفانه، قضاوت زود هنگام و پرهیز از بردن آبروی مومن برشمرد و گفت: آبروی مومن در دین مبین اسلام و بزرگان مسلمانان، اهمیت والایی دارد و حفظ آن لازم شمرده شده است.

شرکت در انتخابات عمل به مسئولیت اجتماعی است

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درپیش بودن انتخابات ۲۸ خرداد، این رویداد را دارای اهمیت بالایی برشمرد و ضمن تاکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای، مشارکت مردم در این صحنه را افزایش اقتدار نظام اسلامی در سطوح بین‌المللی ارزیابی و اضافه کرد: وظیفه شرعی و اجتماعی همه ایرانیان است که در انتخابات شرکت کنند. 

رئیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس خاطرنشان کرد: اگر قرار است نسبت به جامعه و کشور احساس مسئولیت کنیم و اگر مدعی پاسداشت خون شهدا هستیم، باید در انتخابات پیش رو مشارکت آگاهانه و بالا را رقم بزنیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ادامه داد: مردم خود به خوبی می‌دانند که در این مقطع حساس به چه کاندیدای اصلحی رای دهند که در مدیریت کشور، وضعیت اقتصادی و معیشت مردم را در اولویت قرار بدهد.

بابایی عملی شدن دو مولفه احساس مسئولیت و بهبود وضعیت معیشتی را تنها در توان یک دولت جهادی و انقلابی دانست و گفت: امروز توان علمی، سیاسی، نظامی و اقتصادی کشور جایگاه خوبی را برای نظام جمهوری اسلامی رقم‌ زده است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های رسانه ملی و فضای مجازی برای انتخاب اصلح، گفت: صرف نگاه به تبلیغات، شعار و وعده‌ها نمی‌تواند مشخص کننده جایگاه افراد باشد بلکه عملکرد کاندیداها، از جمله آیتم‌هایی است که باید مدنظر افراد قرار گیرد.

بابایی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه روز جمعه شاهد رقم خورد خیر و صلاح نظام اسلامی ایران به دست ملت رقم بخورد، تاکید کرد که جهاددانشگاهی همواره همراه و حامی دولت‌های منتخب مردم بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …