رفع قوانین مزاحم و اصلاح دستورالعمل‌ها، مصداق مانع‌زدایی از مسیر تولید

ایسنا/مرکزی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: رفع و حذف قوانین دست و پاگیر و روان سازی قوانین، اصلاح دستورالعمل ها و بخشنامه های مزاحم و تسهیل در این مسیر می‌تواند از تولید مانع زدایی کند.

محمد دامادی پنجشنبه ۹ اردیبهشت ماه در جریان بازدید از شرکت محارسازان آریا، تولیدکننده انواع رنگ واقع در ساوه اظهار کرد: مدیریت ناصحیح، کشور را بیمار می‌کند، اما درایت و مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر لازم، نسخه شفابخش نجات کشور بویژه در حوزه اقتصاد است.

وی بیان کرد: تلاش مضاعف و هم افزایی می تواند تولید را رونق دهد و عشق و علاقه به تولید است که موجب شکوفایی اقتصادی می شود. دلالی و پیگیری منافع شخصی به کشور آسیب می زند، اما در سایه حمایت از تولید است که اشتغال شکل گرفته و کسب و کار رونق می گیرد.

دامادی به مانع زدایی در تولید اشاره کرد و افزود: رفع و حذف قوانین دست و پاگیر و روان سازی قوانین، اصلاح دستورالعمل ها و بخشنامه های مزاحم و تسهیل در این مسیر می‌تواند از تولید مانع زدایی کند.

وی تصریح کرد: بازاریابی و فروش تولیدات داخلی منجر به پویایی صنعت شده و با تعریف بازار مصرف می توان روند تولید را شتابان کرد. اعطای تسهیلات تولید نیز منجر به تقویت نقدینگی صاحبان صنایع شده و روند سرمایه گذاری را افزایش خواهد داد.

فرماندار ساوه نیز اظهار کرد: تاکید رهبری در چند سال اخیر با نامگذاری مبتنی در حمایت تولید، اهمیت حمایت از صنعت و تولید را صدچندان کرده است.

علی میرزایی، صنعت را یک بال تولید و اقتصاد دانست و افزود: شرکتی که امروز مورد بازدید قرار گرفت تولید کننده یک محصول استراتژیک است و در رسیدن به خودکفایی و تامین نیاز کشور برای جلوگیری از واردات صنعت رنگ موثر است.

وی با اشاره به احداث خط جدید تولید رنگ آستر خودرو در این شرکت گفت: اعطای تسهیلات بانکی به میزان هزار میلیارد تومان می‌تواند روند افتتاح این خط تولید را تسریع کند، البته باید تسهیلات به موقع و سریع پرداخت شود.

نادر میلانی مدیر عامل شرکت محارسازان آریا نیز گفت: به دلیل مشکلاتی که در حوزه صادرات و واردات وجود دارد تصمیم گرفتیم تا در صنعت رنگ که وابسته به خارج از کشور بوده است قطع وابستگی کرده و به خودکفایی دست یابیم.

وی بیان کرد: حمایت واقعی از تولید می تواند موانع دست و پاگیر در این عرصه را برطرف کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …