رمان «بازگشته» منتشر شد

رمان «بازگشته» نوشته حمید نورشمسی که داستان روزنامه‌نگاری است که سعی در کشف و بازیابی هویت و جایگاه خود دارد، منتشر شد.

به گزارش ایسنا، در معرفی انتشارات کتاب نیستان از این رمان آمده است: داستان این رمان از حضور قهرمان داستان در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص آغاز می‌شود و برخورد مخاطب با خانواده‌ای که سال‌هاست دو عضو از آن‌ها در جریان جنگ تحمیلی مفقودالاثر شده‌اند و در ادامه آشنایی و علاقه‌مندی قهرمان داستان به دختر این خانواده او را به ماجرای کشف ماهیت و سرنوشت دو عضو مفقودالاثر این خانواده هدایت می‌کند. «بازگشته» رمانی است با شیوه روایت ساده و با زاویه دید اول‌شخص. 

«بازگشته» که نویسنده آن را به چشم‌های منتظر مادران سرزمینش تقدیم کرده است جدای از این داستانی است که نیمی از آن در فضای سفر و روایت جاده‌ای رقم می‌خورد. قهرمان این رمان در جای جای آن بی‌تاب رسیدن به فرجامی است که هیچ تصوری از آن ندارد و در نهایت نیز در پایان داستان با اتفاقی غیرمنتظره همراه می‌شود.

نویسنده در این زمینه عنوان کرده است که بن‌مایه اصلی داستان را از شخصیتی الهام گرفته که در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص از نزدیک دیده است و تصویر حک‌شده از او در ذهن وی پی‌رنگ این قصه را شکل داده است.

نورشمسی که پیش‌تر رمان «دایره‌ها» از او منتشر شده طی یک دهه گذشته به عنوان خبرنگار و روزنامه‌نگار ادبی با رسانه‌ها همکاری داشته است.

 انتهای پیام 

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …