زمین‌های طرح اقدام ملی در ۱۴ شهرستان آماده است

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که زمین‌های طرح اقدام ملی در ۱۴ شهرستان استان تهران آماده است اظهار کرد: بعد از تفاهم نامه‌ای که امروز امضا شده در شهرهای که زمین آماده است فراخوان انجام و زمین داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، خلیل محبت‌خواه در مراسم تفاهم نامه سه جانبه بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی کشور برای تولید مسکن در طرح و اقدام ملی با اشاره به شعار جهش تولید اظهار کرد: در راستای این شعار جلسات متعددی برای جهش تولید در مسکن برگزار شد و امروز شاهد شروع آن هستیم.

وی در مورد مسکن مهر استان تهران توضیح داد: مسکن مهر استان تهران ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به طور کلی ۳۰۶ واحد باقی مانده که آنها هم مسائل حقوقی دارند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران  در مورد طرح اقدام ملی در استان تهران نیز توضیح داد: این طرح شامل ۷۳ هزار واحد می‌شود و ۶۶ هزار نفر در مراحل اول و دوم ثبت نام و شرکت کردند. ۲۰ هزار واحد در استان تهران و ۴۶ هزار واحد در شهرهای جدید استان تهران راه اندازی می‌شود.

به گفته محبت خواه برای اقدام ملی همه از جمله انبوه سازان، سازمان نظام مهندسی، شهرداران و غیره باید کمک کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: از همه سازندگان حقیقی و حقوقی با انتشار آگهی دعوت کردیم آنهای که زمین دارند یا دارای واحد نیمه ساخته یا تمام ساخته هستند و می‌خواهد بفروشند اعلام کنند تا تهاتر کنیم.  این روزنه امید توسط انبوه سازان باز شده است و رعایت استانداردهای لازم نیز لازم است.

وی با بیان این که زمین‌ها در ۱۴ شهرستان استان تهران آماده هست اظهار کرد: بعد از امضای تفاهم نامه امروز در شهرهای که زمین‌ آن آماده است فراخوان داده خواهد شد و قیمت طبق قیمتی است که در شورای مسکن استان تهران مصوب شده است و پس از آن ساخت آغاز می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان این که ۹۰۰ واحد در تهرانسر به صورت شبانه روزی در حال اجراست، ادامه داد: برای ۱۱۰۰ واحد نیز به زودی فراخوان گذاشته می‌شود. نظام مهندسی هم پای کار آمده و برای احداث واحدها تخفیف قائل شدند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …