سود وام محتکران مسکن مهر پردیس بالا می‌رود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: از ابتدای خرداد تمامی یارانه های دولتی واحد های مسکن مهر که متقاضیان آن ها از تحویل واحد خودداری می کنند برداشته می شود و سود بانکی آنها از ۴ به ۱۸ درصد افزایش می یابد.

به گزارش ایسنا، سید مهدی هدایت در نشست خبری که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: بعد از آنکه مصوبه دولت را برای استفاده از منابع داخلی شرکت عمران جهت تکمیل زیرساخت ها و واحدهای مسکونی مهر دریافت کردیم از منابع خود برای تکمیل واحدها استفاده کردیم.

وی افزود: به طور متوسط برای تکمیل واحد، نصبیات و آماده سازی واحدهای مسکن مهر پردیس ۱۰۰ میلیون تومان منابع دولتی اختصاص دادیم. از سوی دیگر تمامی واحدها از وام قرض‌الحسنه چهار درصد استفاده می‌کنند که کماکان این کمک ها ادامه خواهد داشت.

از پس فردا سود وام دلالان بالا می رود

هدایت در عین حال با هشدار به متقاضیانی که از تحویل واحدهای خود و دریافت دفترچه قسط خودداری می کنند گفت: حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر از متقاضیان که عمدتاً دلالان و سفته بازان هستند با وجود آن که واحد های شان آماده شده نسبت به تحویل واحد اقدامی صورت ندادند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از ابتدای خرداد ماه امسال، یارانه های دولتی را صرفاً از این واحدها برداریم. سود وام بانکی آنها هم از چهار درصد به ۱۸ درصد افزایش پیدا می‌کند.

اسکلت بعضی واحدهای مسکن ملی پردیس زده شده است

وی درباره آخرین وضعیت پیشرفت طرح اقدام ملی مسکن پردیس گفت: سهم شهر جدید پردیس از واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۱۹ هزار واحد است و از این تعداد ۸۰۰۰ واحد که به صورت مشارکتی اجرا می شود در مرحله آماده‌سازی زمین، فوندانسیون، تکمیل اسکلت و ساخت قرار دارد. ۳۰۰۰ واحد هم که از طریق ثبت نام بوده است. از این تعداد ۱۶۰۰ نفر واجد شرایط هستند که مراحل آماده سازی زمین شروع شده و ساخت واحدها از اواخر خرداد آغاز خواهد شد. مابقی واحدها در حال جانمایی است که تا پایان سال جاری ساخت آنها شروع می شود.

آورده اولیه متقاضیان ۴۰ میلیون تومان است

مدیرعامل عمران پردیس، قیمت هر متر مربع واحد های طرح اقدام ملی مسکن در پردیس را مطابق آنچه قبلاً معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده دانست و گفت: قیمت قطعی واحدها را تا پایان خردادماه اعلام می‌کنیم البته متقاضیان باید در شروع ۴۰ میلیون تومان پرداخت کنند تا به پیمانکاران بدهیم و پروژه ها پیش برود.

ساخت مترو از اواخر خرداد شروع می شود

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو تهران – پردیس اظهار کرد: تفاهم نامه ساخت مترو بین شرکت عمران و قرارگاه خاتم از اواخر سال گذشته به امضا رسید. پیش بینی می کنیم عملیات اجرایی هم از آخر خرداد ماه آغاز شود. در حال حاضر کارگاه مترو تجهیز شده و آماده کار هستند.

هدایت ادامه داد: ایستگاه مترو پردیس ۱۶ متر زیر زمین خواهد بود. با هماهنگی که  با امام جمعه شهرستان، مدیران شهری و مسئولان محلی انجام شده در نظر داریم اگر مصلی جابجا شود، ایستگاه مترو در محل مصلی تاسیس شود.

تحویل ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در اواخر تیر ماه

مدیرعامل عمران پردیس در توضیح افزایش نرخ سود وام مسکن مهر پردیس بیان کرد: این افزایش سود و برداشتن یارانه های دولتی شامل متقاضیان واقعی که از قبل ثبت نام کرده و بعضاً سالها منتظر تحویل واحدهای شان هستند نمی شود. ما لیست کلیه متقاضیان اولیه و همچنین کسانی که از آنها خریداری کرده‌اند را در سامانه مسکن مهر داریم. تاکنون هم اقدامی برای کسانی که واحدشان را تحویل نمی‌گیرند نکرده‌ایم اما از پس فردا، اقدامات خود را آغاز می‌کنیم.

وی تصریح کرد: نمی‌توانیم جلوی بورس بازی در بازار مسکن پردیس را بگیریم چون ابزارش را نداریم. اما هدف ما این است که یارانه های مسکن مهر به دست متقاضیان اولیه و واقعی که چندین سال صبوری کرده‌اند برسد.

هدایت همچنین خبر داد: اواخر تیر ماه ۱۵ هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پردیس افتتاح و به متقاضیان تحویل می شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …