سیل، آب و برق کدام استان ها را قطع کرد؟

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: پنج استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، اهواز،کرمان، فارس و بوشهر گرفتار سیلاب و تامین آب و برق در برخی از روستاهای این استان با مشکل مواجه شد.

میثم جعفر زاده در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه در حوزه برق در استان هرمزگان ۱۲۵ روستا در ابتدا دچار مشکل شد که اکنون مشکل ۱۱۵ روستا برطرف شده است، اظهار کرد:همچنان برق ۱۰ روستا دچار مشکل است و در حوزه آب شرب نیز  ۲۴ روستا مشکل بی آبی پیدا کردند که مشکل ۱۷ روستا برطرف شده هفت روستا باقی مانده است.

وی افزود: در استان کرمان نیز در حوزه برق ۱۳۵ روستا مشکل پیدا کرد که تا این لحظه مشکل ۱۰۰ روستا برطرف شد و ۳۵ روستا باقی مانده است. همچنین در حوزه آب شرب در استان کرمان نیز ۱۶۳ روستا دچار مشکل شد که مشکل ۹۰ روستا برطرف شده و ۷۳ روستا باقی مانده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در خصوص آخرین وضعیت تامین آب و برق در استان سیستان و بلوچستان نیز اظهار کرد: در این استان نیز در حوزه برق ۲۰ روستا دچار مشکل شده که مشکل ۱۱ روستا برطرف شده و ۹ تا روستا باقی مانده است. در بخش آب نیز در ۳۴ روستا مشکل پیدا کردیم که اکنون مشکل ۱۸ روستا برطرف شده و ۱۶ روستا باقی مانده است.

جعفرزاده با بیان اینکه در استان فارس هم در حوزه برق ۳۰ روستا دچار مشکل شد اما اکنون شرایط کاملا پایدار است و همه ۳۰ روستا به شبکه برق متصل هستند، تاکید کرد: در بخش آب نیز ۱۷ روستا دچار مشکل شد که تا کنون مشکل ۱۲ روستا برطرف شده و پنج روستا باقی مانده است.

وی افزود: استان بوشهر مشکل برق ندارد فقط در دو روستا مشکل آب وجود دارد که طی ۲۴ ساعت آینده برطرف خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در خصوص پیش بینی بارندگی ها  در کشور نیز گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی برای استان ها خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، سیستان و بلوچستان و استان های دیگر پیش بینی باران شده اما در مورد شدت آن چیزی به ما اعلام نشده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …