لزوم افزایش قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه نیاز است قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی تقویت شود، گفت: مجوز جذب نیروی انسانی جدید در این سازمان دریافت شده است.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی امروز در مراسمی به مناسبت شصت و دومین سالگرد سازمان هواشناسی کشور و بهره‌برداری از چندین طرح و پروژه عمرانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان هواشناسی کشور نیازی جدی به روزآمدی در بخش تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری دارد. ما باید قدرت سازمان هواشناسی کشور را برای افزایش کیفیت دادها، بیشتر کنیم.

وی ادامه داد: از سویی دیگر در بخش تقویت نیروی انسانی در این سازمان نیز باید کار کنیم. درحال‌حاضر با کمک سازمان هواشناسی کانون‌های گرد و غبار شناسایی شده‌اند و در بخش پیش‌بینی و هشدار سیل و بخش‌های رادری و سخت‌افزاری این سازمان تقویت شده است.

اسلامی با بیان اینکه با این حال نیاز است که قدرت پردازش اطلاعات سازمان هواشناسی تقویت شود، گفت: از سویی دیگر برای تقویت نیروی انسانی در این سازمان مجوز جذب نیروهای جدید را گرفته‌ایم.

به گفته وزیر راه و شهرسازی امیدواریم با تجهیز و نوسازی سازمان هواشناسی هم در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و هم در بخش نیروی انسانی، سازمانی پیش‌رو داشته باشیم.

اسلامی در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی با بیان اینکه یکی از نشانه‌های توسعه‌یافتگی وجود هواشناسی و علوم جوی پیش‌رو است، گفت: نگاه ما به تقویت سازمان هواشناسی کشور باید نگاهی از جهت سرمایه‌گذاری برای توسعه باشد.

وی ادامه داد: امروز کشور ما در شرایطی است که درحال ارتقا تراز علمی و فناوری خود حرکت می‌کند، از این‌رو لازم است که در حوزه هواشناسی به‌عنوان علمی پیش‌رو، داده‌هایی باکیفیت و قابل استناد داشته باشیم تا بتوانیم اعتماد مردم و مسئولان را جلب کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به اینکه سال ۹۸ سالی پرتلاطم از نظر شرایط جوی و آب و هوایی بود، اظهار کرد: طی این مدت اعتمادها به سازمان هواشناسی به‌دلیل صحت و دقت پیش‌بینی‌ها جلب شد. امیدواریم که اطلاعات هواشناسی روزبه‌روز کارآمدتر شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …