مردم باید اقتصاد را ارتقا دهند، دوران وابستگی به دولت تمام شده است

مردم باید اقتصاد را ارتقا دهند، دوران وابستگی به دولت تمام شده است

ایسنا/قم رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: امروزه مردم باید اقتصاد کشور را بالا بکشند و دوران امید بستن به دولت تمام شده است.

دکتر محمد حیدری امروز در آیین افتتاح واحد تولیدی مشاغل خانگی در منطقه شهر قائم قم بیان کرد: دوران وابستگی ملت به دولت تمام شده است و مردم خودشان باید اقدام کرده و فعالیت‌هایی در جهت پیشرفت خود و کشور انجام دهند زیرا نیازهای جامعه افزایش یافته و منابع محدود دولت دیگر نمی‌تواند پاسخگو تمامی این نیازها باشد.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز در حال حاضر به همین نتیجه رسیده‌اند در حالی که دین اسلام بیش از هزار سال پیش در قرآن کریم به این نکته اشاره کرده که مردم باید خودشان سرنوشتشان را تعیین کنند تا به ثمر برسد زیرا اراده‌ای که خود مردم برای انجام کارشان دارد هیچکس دیگر نخواهد داشت.
دکتر حیدری ضمن تشکر از تمام دست‌اندرکاران این فعالیت‌های اقتصادی اظهار کرد: درست است که در این امر نهادها و سازمان‌های بسیاری از جمله اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی، جهاددانشگاهی، شهرداری، استانداری و دفتر تسهیلگری استان قم دخیل بودند اما زحمت اصلی را پیشران این طرح که از خود مردم است کشیده‌ است.
رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اضافه کرد: به طور قطع این گونه پای کار آمدن بسیار مفید تر از جلساتی است که برخی مسئولین برگزار کرده و خود را باانگیزه برای انجام دادن کار مردم نشان می‌دهند اما کاری انجام نمی‌شود بنابراین چشم و امید مردم نباید به مسئولین باشد و مردم خود باید دست به کار شده و اقتصاد خود و کشور را به درجات عالی برسانند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …