مسابقه کتابخوانی مجازی با محوریت کتاب «انسان ۲۵۰ ساله»

مدیر روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی از برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» برای دانشجویان و کارکنان شیعه و اهل سنت این دانشگاه در ایام تعطیلی به خاطر کرونا خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از دانشگاه مذاهب اسلامی، غفار مهردوست در توضیح جزئیات این رویداد گفت: به منظور ترویج روحیه کتابخوانی و تشویق دانشجویان و کارکنان دانشگاه مذاهب اسلامی برای بهره‌مندی مفید از ایام خانه‌نشینی ناشی از شیوع ویروس کرونا و به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) این دانشگاه اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری برای دانشجویان و کارکنان شیعه و اهل سنت کرده است.

او افزود: ثبت نام در این مسابقه مجازی از امروز ۳۱ فروردین ماه از طریق سایت Book.Mazaheb.ac.ir آغاز شده ودانشجویان و کارکنان در تمامی شعب دانشگاه می توانند تا ۱۸ اردیبهشت‌ماه نسبت به ثبت نام آنلاین و مطالعه این کتاب اقدام کنند.

مهردوست خاطرنشان کرد: زمان برگزاری مسابقه ۱۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ ظهر به صورت آنلاین در تهران و شعب دانشگاه مذاهب اسلامی در سنندج، زاهدان، بندرعباس، قم، گنبدکاووس و بوشهر در دو بخش دانشجویی و کارکنان از طریق سایت Book.Mazaheb.ac.ir خواهد بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی همچنین یادآور شد: سوالات این مسابقه از بخش‌های: مقدمه + فصل اول، پیامبر اعظم صلوات الله علیه اجمعین و فصل دوم (صفحه۱ تا ۶۹) + فصل پنجم امام حسن علیه السلام(ص۱۱۳ تا ۱۳۹) + فصل هفدهم(۳۳۱ تا ۳۵۱) شامل ۲۵ سوال چهارگزینه‌ای و به‌صورت آنلاین است. 

او درباره زمان اعلام نتایج و اهدای جوایز نیز گفت: بیستم اردیبهشت‌ماه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) به  ۱۰ نفر از دانشجویان و سه نفر از کارکنان که بیشترین درصد پاسخ صحیح را داده‌ باشند، به وسیله قرعه‌کشی کارت هدیه ۲۰۰ هزارتومانی اهدا می‌شود.

«انسان ۲۵۰ ساله» شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم (ص) تا دوره امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام(ع) در یک فصل ارائه شده است.

محتوای کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل‌گرایانه به زندگی هر یک از معصومین (ع) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می‌کردند، ارائه می‌دهد. عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه (ع) است و علت این نامگذاری در مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …