مصاحبه متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج لغو شد

براساس اعلام وزارت بهداشت؛ فرآیند مصاحبه متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج به داخل کشور که ورودی قبل از دی ماه سال ۱۳۹۷ هستند به دلیل شیوع کرونا ویروس لغو شده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام وزارت بهداشت؛ فرآیند مصاحبه متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج به داخل کشور که ورودی قبل از دی ماه سال ۱۳۹۷ بوده و در سامانه انتقال ثبت‌نام کرده‌اند، لغو شده است. همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار بود فرایند مصاحبه این متقاضیان بر اساس تعیین وقت قبلی، از ۲۱ خرداد ماه ۹۹ تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ صورت پذیرد.

طبق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به استمرار شرایط خاص ناشی از بروز پاندمی کووید ۱۹ و عطف به الزامات تعیین شده مبنی بر رعایت فاصله گذاری فیزیکی(اجتماعی) و به منظور حفظ سلامت متقاضیان، اعضای مصاحبه کننده شورای انتقال و پرسنل مرکز خدمات آموزشی، امکان برگزاری جلسات مصاحبه به صورت حضوری وجود ندارد.

بر همین اساس برنامه مصاحبه‌های تعیین شده ملغی و مقرر شد به منظور تسریع در رسیدگی به درخواست متقاضیان، فرایند ارزیابی متقاضیان به صورت طرح در شورای انتقال، براساس مستندات پرونده و مدارک بارگذاری شده در سامانه، طبق ضوابط و آئین‌نامه مربوطه انجام گیرد.

متقاضیان توجه داشته باشند مرکز خدمات آموزشی تمام تلاش خود را برای تعیین تکلیف درخواست کلیه افراد واجد شرایط تا ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ مشروط به تکمیل بودن و صحّت مدارک ارائه شده در پرونده‌های الکترونیکی و احراز اصالت آنها، به کار خواهد گرفت. متقاضیان از تماس یا مراجعه حضوری جدا خودداری کرده و صرفاً از طریق سامانه انتقال درخواست خود را پیگیری کنند.

وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی مجاز است در صورت نیاز در هر مرحله از ابتدای ثبت درخواست تا طی مراحل انتقال به داخل و دانش آموختگی در دانشگاه‌های کشور، اصالت مدارک ارائه شده توسط متقاضیان و صحّت اظهارات یا اطلاعات ارائه شده از سوی آنها را از مراجع ذیربط استعلام کند و تطبیق و تایید اولیه مستندات، ملاک قطعی بر اصالت مدارک نخواهد بود.

به گزارش وزارت بهداشت، در صورتی که در هر مرحله، محرز شود که متقاضی به اشتباه یا به عمد اطلاعات و مدارک خلاف واقع ارائه کرده و یا واقعیتی را کتمان کرده است، از ادامه فرایند انتقال به داخل و ادامه تحصیل و انجام فرایندهای دانش آموختگی وی جلوگیری شده، و ضمن پیگیری از طریق مراجع قضایی، افراد مذکور حق هیچگونه اعتراض و درخواست استرداد مبالغ واریزی(اعم از شهریه های دانشگاهی) و ضرر و زیان ناشی از آن را نخواهند داشت و عواقب ناشی از آن به عهده فرد خاطی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …