نرخ بیکاری هلند به کمترین حد خود رسید

نرخ بیکاری هلند به ۲.۹ درصد کاهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، مرکز آمار هلند اعلام کرد که شمار بیکاران این کشور تا پایان ماه  فوریه  با ۱۰ هزار نفر کاهش به ۲۷۴ هزار نفر رسید تا بدین ترتیب نرخ بیکاری با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به سطح ۲.۹ درصدی برسد که کمترین نرخ بیکاری این کشور از زمان ثبت آمار مربوطه محسوب می‌شود.

طی این مدت شمار شاغلان هلندی دو هزار نفر بیش‌تر شده و به ۹ میلیون و ۵۷ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۷۱.۴ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.

متوسط نرخ بیکاری هلند در بازه زمانی ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۹ معادل ۵.۲۴ درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه ۲۰۱۴ با ۷.۹ درصد و کمترین نرخ ثبت شده نیز مربوط به دسامبر۲۰۱۹ با ۳.۲ درصد بوده است.

از سوی دیگر اما نرخ بیکاری در استرالیا تا پایان ۱۲ ماه منتهی به فوریه با ۰.۲ درصد کاهش نسبت به بازه مشابه منتهی به ماه قبل به ۵.۱ درصد رسید که این رقم، ۰.۲ درصد کمتر از نرخ قبلی مورد انتظار و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در استرالیا از ماه دسامبر سال قبل تاکنون بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان استرالیایی ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر بیش‌تر شده و به ۱۳ میلیون و ۱۶۰ هزار نفر رسیده است که در این بین ۲۱ هزار و ۲۰۰ نفر موفق به یافتن شغل تمام وقت و ۵۴۰۰ نفر موفق به یافتن شغل پاره وقت شده اند. از سوی دیگر شمار بیکاران با ۲۶ هزار و ۴۰۰ نفر کاهش به ۶۹۹ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

 نرخ مشارکت نیز که نسبت جمعیت شاغل در بازه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال را اندازه می گیرد به ۶۶.۱ درصد کاهش پیدا کرده که ۰.۱ درصد کمتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …