نویسنده سیاه‌پوست بریتانیایی رکورد زد

«‌رنی ادو لاج» به عنوان نخستین نویسنده سیاه‌پوست بریتانیایی به صدر فهرست کلی کتاب‌های پرفروش بریتانیا راه یافت.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، بر اساس اطلاعات «نلیسن بوک اسکن» ( وب‌سایت نظارت بر فروش کتاب‌ها)،  کتاب «چرا دیگر با سفیدپوست‌ها درباره نژاد صحبت نمی‌کنم» به قلم «رنی ادو لاج» در رتبه نخست ۵۰ اثر پرفروش بریتانیا در هفته منتهی به سیزدهم «ژوئن» وبسایت قرار گرفت.

به این ترتیب «رنی ادو لاج» به نخستین نویسنده سیاه‌پوست بریتانیایی تبدیل شد که از زمان آغاز فعالیت وبسایت «نیلسن بوک اسکن» یعنی از سال ۲۰۰۱ تاکنون، در رتبه نخست فهرست آثار پرفروش بریتانیا قرار می‌گیرد.

 درسال ۲۰۱۸ «‌میشل  اوباما» برای نوشتن کتاب خاطراتش با عنوان «شدن»، به عنوان نخستین نویسنده‌ی سیاه‌پوست رتبه نخست پرفروش‌ترین کتاب تمامی شاخه‌های‌ این فهرست را کسب کرد.

کتاب «چرا دیگر با سفیدپوست‌ها درباره نژاد صحبت نمی‌کنم» با موضوع نژاد برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۷ منتشر شد و چندی پیش رکورد دیگری را برای «رنی ادو لاج» رقم زد. این کتاب در هفته‌ی گذشته در رتبه نخست پرفروش‌ترین کتاب‌های غیرداستانی جلد کاغذی بریتانیا قرار گرفت و «ادو لاج»  را به نخستین نویسنده بریتانیایی سیاه‌پوستی تبدیل کرد که تاکنون به این جایگاه دست یافته است.

به مدت دوهفته، فهرست کتاب‌های پرفروش بریتانیا با شدت گرفتن جنبش اعتراضی «جان سیاه‌پوستان مهم است»‌ به آثار نویسندگان سیاهپوست اختصاص یافت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …