وجود دومین بافت غنی تاریخی استان سمنان در میامی

ایسنا/سمنان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: بعد از بافت تاریخی سمنان، غنی‌ترین بافت مربوط به شهرستان میامی است و این شهرستان دارای دومین بافت غنی استان است.

حمیدرضا دوست‌محمدی در نشست هم‌اندیشی و مراسم تجلیل از فعالان حوزه میراث‌فرهنگی، میراث‌بانان و حافظان میراث‌فرهنگی شهرستان میامی، اظهار کرد: بافت تاریخی میامی، هویت دارد و طبیعت واقع در بافت تاریخی میامی، کم‌نظیر است.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: بیشترین اعتبار بافت‌های تاریخی استان به میامی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه میراث‌فرهنگی به‌تنهایی متولی بافت و مرمت نیست، خاطرنشان کرد: جامعه محلی، شهرداری‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد می‌توانند در این زمینه نقش مؤثری داشته باشند.

دوست‌محمدی با تأکید بر نقش جامعه محلی بر حفظ و حراست از آثار تاریخی و رشد صنایع‌دستی و گردشگری و جریان‌سازی در این زمینه، گفت: مردم و جامعه محلی می‌توانند بهترین یاور میراث‌فرهنگی باشند.

معاون فرماندار میامی نیز با اشاره به جاذبه‌های متعدد طبیعی و تاریخی شهرستان میامی گفت: «میامی در حوزه میراث‌فرهنگی و گردشگری همانند گنج پنهان است.»

عباس طاهران پور با اشاره به وجود مقبره 2 پیامبر از جمله «ارمیای نبی» و «دانیال نبی» در شهرستان میامی، بیان کرد: باید از این ظرفیت‌ها و قرار داشتن میامی در مسیر تهران- مشهد بیشترین بهره‌برداری را کرد.

معاون فرماندار میامی با تأکید بر اینکه رشد گردشگری زمینه‌ساز رشد اقتصادی است، گفت: احیای مسیر راه ابریشم، بهترین راه ارتقای میامی و رشد گردشگری در این شهرستان است.

در این مراسم که با حضور شهردار میامی، دهیار فرومد، خبرنگاران فعال، انجمن‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه میراث‌فرهنگی و … برگزار شد، از برترین همیاران میراث‌فرهنگی میامی تجلیل شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …