چاه باعث نم‌زدگی مسجد «باغخواص» ورامین

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ورامین گفت: در چند روز گذشته متولیان مسجد «باغخواص» از نفوذ رطوبت به آب‌انبار تاریخی این مسجد نگران بودند که موضوع آن در جلسه‌ای بین دستگاهی با حضور نماینده مردم ورامین، پیشوا، قرچک، بخشدار مرکزی، دهیار و اعضای شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، ژیلا خدادادی با بیان این‌که این مسجد تاریخی در پنج سال گذشته، دوبار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است تا این بنا به بهترین شکل ممکن حفاظت شود، افزود: اقدامات ارائه شده از سوی دهیاری و اداره میراث فرهنگی در راستای حفاظت از این آثار به صورت مستند ارائه شده و تلاش می‌شود تا در یک ‌ماه آینده، مشکل این مسجد تاریخی با همکاری تمام اعضا جلسه پیگیری و برطرف شود.

وی افزود: بر اساس بازدید کارشناسان چاه “جذبی” در ملک مسکونی در مجاورت این مسجد تاریخی، دلیل نفوذ رطوبت به آب انبار این مسجد تاریخی است، بنابراین قرار شد تا مالک اقدام به پر کردن آن چاه کند. همچنین مرمت بنا با مشارکت دهیاری و زیر نظر کارشناسان میراث فرهنگی انجام شود.

خدادای تاکید کرد: مسجد تاریخی روستای باغخواص یکی از ۷۸ اثر ملی ورامین است که به دلیل برخورداری از آب ‌انبار و بادگیر تاریخی از اهمیت ویژه‌ در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی استان تهران برخوردار است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …