کدام مرزهای ایران برای مبادلات تجاری باز است؟

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که حدود ۱۴ مرز مشترک با کشورهای مختلف از میان همه مرزها وجود دارد که مبادلات تجاری هم اکنون در آنجا انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای خاکی، آبی و هوایی کشورهای مختلف به روی ایران برای جلوگیری از شیوع این ویروس مشکلات بسیاری برای کامیون داران و تاجران به وجود آمد اما به نظر می‌رسد برخی از این مرزها مشکلاتشان حل شده و مبادلات تجاری در آنها جریان دارد.

عبدالهاشم  حسن نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای درباره آخرین وضعیت مرزهای کشور اظهار کرد: از ۲۳ مرز جاده‌ای کشور هم اکنون تبادلات تجاری از ۱۴ مرز مشترک انجام می‌شود و در خصوص مرزهای مشترک با برخی کشورها با محدودیت‌های رو به رو هستیم.

وی افزود: ۱۴ مرز مشترک با کشورهای آذربایجان، عراق و افغانستان شامل آستارا، بیله سوار، جلفا، پلدشت، شلمچه، باشماق، تمرچین، مهران، پرویز خان، خسروی، دوغارون، ماهیرود و میلک بدون مشکل انجام می‌شود اما در مرزهای مشترک با کشورهای ترکیه، ترکمنستان، پاکستان و ارمنستان محدودیت‌های برای پذیرش ناوگان با ملیت غیر ملیت این کشورها رو به رو هستیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: البته برای ورود ناوگان ایرانی به داخل کشور و پذیرش ناوگان داخلی خود این کشورها محدودیتی وجود ندارد اما به دلیل برخی ملاحظات و تمهیدات پیشگیرانه بهداشتی این امر با فاصله زمانی بیشتری صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …