گزارش عملکرد هشت ساله مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی

مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری گزارش عملکرد و اقدامات خودر را از سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۴۰۰ منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر کبیری، رئیس مرکز در این گزارش به اهمیت دسترسی سریع به اطلاعات پژوهشی در نظام سلامت اشاره کرده و شفافیت در نظام های ارزیابی علمی و پژوهشی را برای پژوهشگران و مدیران و سیاستگذاران حوزه پژوهش حائز اهمیت شمرد.

وی نظام نوین اطلاعات پژوهش های پزشکی ایران(نوپا) را گامی موثر برای تحقق این هدف دانست. این مجموعه با ۱۴ سامانه امکان ارائه خدمت به کاربران در ۱۴ حیطه تخصصی را فراهم کرده است.

از دیگر اقدامات مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی واگذاری هشت ماموریت ملی به کلان مناطق آمایشی بوده است که جزییات آن در فایل پیوست  موجود است.

کبیری همچنین برگزاری سه دوره همایش حضوری کتابداران پزشکی و اطلاعات سلامت در سطح ملی و تقدیر از کتابداران پزشکی  در سطح ملی را از دیگر اقدامات در راستای تکریم و ارتقاء انگیزش کتابدان برشمرد.

وی برگزاری دوره های آموزشی تربیت مدرس در حوزه کتابدار بالینی و کتابدار پژوهشی در سطح ملی و منطقه ای را از دیگر دستاورد های مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی دانست.

بنا بر اعلام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، کبیری ارتقا سطح مجلات علوم پزشکی شامل ۴۵۳ مجله علمی پژوهشی که از این تعداد ۹۵ مورد دارای نمایه ISI بوده و ۷۹ مورد PubMed و ۱۵۹ عنوان از مجلات در Scopus نمایه می شوند، را از مهمترین دستاوردهای مجلات فعال در دانشگاههای علوم پزشکی کشور برشمرد و در پایان از حمایت‌های دکتر ملک زاده و  دکتر نجفی به عنوان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همکاران شاغل در این مرکز تشکر کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …