انتخاب هنرمند صنایع‌دستی استان تهران در جایزه هنر ایتالیا

معاون صنایع‌دستی استان تهران اعلام کرد که محمدعلی ودود، هنرمند صنایع دستی استان تهران در رشته معرق چوب، عنوان برگزیده رویداد جهانی طراحی آ (A’designaward) در کشور ایتالیا را کسب کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پروانه حیدری ـ معاون صنایع‌دستی استان تهران ـ چهار شنبه (۲۱ خرداد ماه)، در این زمینه اظهار کرد: در بین ۱۲۴ هزار کار ارائه شده به این رویداد جهانی، این هنرمند ایرانی در بین هزار ۴۹۷ اثر صنایع‌دستی موفق به کسب جایزه «آیرون» شده است.

حیدری افزود: شیوه ایرانی معرق نقش‌بندی از شیوه‌های معاصر پدید آمده توسط استاد محمدعلی ودود، برگزیده حوزه صنایع‌دستی بزرگترین رویداد جهانی طراحی در کشور ایتالیا شد. این دستاورد ضمن ارتقاء رتبه جهانی ایران در رنکینگ بین‌المللی طراحی موجبات تحسین هیات داوران تشکیل شده از اعضا هیات علمی معتبرترین دانشگاه‌های سراسر جهان، مدیران موسسات طراحی و اعضا مطبوعات را به دنبال داشت.

معاون صنایع‌دستی استان تهران خاطرنشان کرد: مانیفست معرق نقش‌بندی از ابداعات استاد محمدعلی ودود با رویکرد طبیعت دوستانه که در قالب یک تابلو هنری معرق تمام چوب در این رویداد شرکت داده شد، انسان معاصر را از رویکرد مصرف‌گرایی و غلبه بر طبیعت به تغییر مسیر، همزیستی و هماهنگی با طبیعت دعوت می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …