جزییات سقوط یک فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از سقوط یک فروند هواپیمای فوق سبک (اولترالایت) در اطراف فرودگاه اراک خبر داد و گفت: متاسفانه در این سانحه دو نفر (خلبان و دانشجو) جان خود را از دست دادند.

محمد حسن ذیبخش در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۰:۰۶ دقیقه امروز یک فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی با رجیستر EP-۱۱۲۱ متعلق به شرکت ساتراپ که در حال انجام پرواز آموزشی  با هدایت خلبان اصغر نمازیان و دانشجو حمید مرادی در فضای فرودگاه اراک بود، در هنگام تیک آف و یک دقیقه پس از پرواز از این فرودگاه دچار سانحه شد و متاسفانه هر دو سرنشین جان باختند.

وی با اشاره به اینکه هواپیمای فوق سبک از نوع فانتوم ۱۱۲۹ بود، افزود: خلبان این پرواز متولد سال ۱۳۲۹ و ۷۱ ساله و دانشجو متولد سال ۱۳۶۵ و ۳۵ ساله بود.  

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه آموزشگاه پروازی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوز داشته است، ادامه داد: مسئولیت پرواز این هواپیما و تایید آن با فرودگاه اراک بوده و در حال حاضر سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت بررسی سانحه را بر عهده دارد.

ذیبخش گفت: هم اکنون تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و قاضی کشیک در محل حادثه حضور دارند و خبرهای تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

چه چیزی باعث خاص بودن برند آندر آرمور میشود؟

برند آندر آرمور (Under Armour) با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و کیفیت بالای محصولات …