جزییات سقوط یک فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از سقوط یک فروند هواپیمای فوق سبک (اولترالایت) در اطراف فرودگاه اراک خبر داد و گفت: متاسفانه در این سانحه دو نفر (خلبان و دانشجو) جان خود را از دست دادند.

محمد حسن ذیبخش در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۰:۰۶ دقیقه امروز یک فروند هواپیمای فوق سبک آموزشی با رجیستر EP-۱۱۲۱ متعلق به شرکت ساتراپ که در حال انجام پرواز آموزشی  با هدایت خلبان اصغر نمازیان و دانشجو حمید مرادی در فضای فرودگاه اراک بود، در هنگام تیک آف و یک دقیقه پس از پرواز از این فرودگاه دچار سانحه شد و متاسفانه هر دو سرنشین جان باختند.

وی با اشاره به اینکه هواپیمای فوق سبک از نوع فانتوم ۱۱۲۹ بود، افزود: خلبان این پرواز متولد سال ۱۳۲۹ و ۷۱ ساله و دانشجو متولد سال ۱۳۶۵ و ۳۵ ساله بود.  

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه آموزشگاه پروازی از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوز داشته است، ادامه داد: مسئولیت پرواز این هواپیما و تایید آن با فرودگاه اراک بوده و در حال حاضر سازمان هواپیمایی کشوری مسئولیت بررسی سانحه را بر عهده دارد.

ذیبخش گفت: هم اکنون تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و قاضی کشیک در محل حادثه حضور دارند و خبرهای تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …