صدور ۱۰۶ جواز تاسیس صنایع با اشتغال نزدیک به ۶ هزار نفر در ساوه

ایسنا/مرکزی مدیر صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه از صدور ۱۰۶ جواز تاسیس صنایع با اشتغال نزدیک به ۶ هزار نفر در این شهرستان خبر داد.

جعفر گندمکار در گفتگو با خبرنگار ایسنا، به تشریح فعالیت‌های این اداره در حوزه صنعتی پرداخت و اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده از سوی سازمان در دو حوزه جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری‌های صادره، فرآیند تجمیع ایجادی یا احداثی و توسعه‌ای شکل گرفته است.

وی بیان کرد: بر این اساس در سال جاری تا پایان بهمن ماه ۱۶۰ جواز تاسیس با مجموع سرمایه گذاری ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۹۰۵ میلیون ریال در شهر صنعتی کاوه و شهرک‌های صنعتی ساوه، غرق آباد و نوبران با پیش‌بینی اشتغال برای  ۵ هزار و ۵۹۸ نفر صادر شده است و تحقق آن با توجه به امکانات و زیرساخت‌ها بستگی به نوع فعالیت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان دارد.

وی بیان کرد: تا پایان بهمن ماه سال جاری تعداد واحدهایی که احداث یا طرح توسعه داشته و به بهره‌برداری رسیدند ۴۹ واحد با مبلغ سرمایه گذاری ۴۸ میلیون و هفت هزار و ۶۲۵ میلیون ریال و اشتغال ۸۰۹ نفر بوده است.

مدیر صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه به اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی و تولیدی در سال جاری به تفکیک بند “الف” تبصره ۱۸ و تسهیلات رونق تولید نیز اشاره کرد و افزود: درخواست ۶۸ واحد صنعتی و تولیدی در بخش تسهیلات تبصره ۱۸ با رقم پیشنهادی معادل ۲۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۲۷۳ میلیون ریال دریافت شده است که درخواست ۴۴ واحد در کارگروه استانی تائید و با اعطای تسهیلات به میزان ۶ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۱۰۰ میلیون ریال موافقت شده است و تا پایان بهمن ماه ۱۳ واحد تسهیلات درخواستی به مبلغ دو میلیون و ۲۷ هزار و ۸۷۴ میلیون ریال را دریافت کردند.

وی به اعطای تسهیلات رونق تولید نیز اشاره کرد و افزود: از مجموع درخواست ۶۲ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات رونق تولید با رقم پیشنهادی ۶۷ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۸۳ میلیون ریال، ۴۲ واحد در کارگروه استانی با مبلغ چهار میلیون و ۸۶۷ هزار و ۸۸۷ میلیون ریال مورد تائید قرار گرفتند که تا پایان بهمن ماه امسال ۱۳ واحد با مبلغ یک میلیون و ۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند.

گندمکار به اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در حوزه صنعتی نیز اشاره کرد و افزود: با برگزاری هشت جلسه این کارگروه در سطح شهرستان، مشکلات ۴۳ واحد تولیدی و صنعتی بررسی و ۷۵ راهکار و پیشنهاد برای برون‌رفت از موانع و مشکلات واحدها به تصویب رسیده و اجرایی شده است.

وی مطالبات برخی قطعه سازان و نیز تاخیر در پرداخت کالای عرضه شده به بازار از سوی صنایع شهرستان را عاملی برای به تعویق افتادن پرداخت مطالبات ادارات خدمات رسان نظیر آب، برق و گاز و نیز بدهی مالیاتی و بیمه‌ای دانست و افزود: تقسیط و استمحال پرداخت معوقات صنایع به ادارات خدمات رسان و امور مالیاتی و بیمه‌ای از مهمترین مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …