همایش «حکمت مطهر» امسال هم برگزار می شود

پانزدهمین همایش علمی «حکمت مطهر» با موضوع «اسلام و ایران در قرن جدید» در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه) توسط دانشگاه صداوسیما برگزار می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صداوسیما، احمد زرنگار – مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه صداوسیما و دبیر اجرایی این همایش – درباره این همایش توضیح داد: مراسم افتتاحیه همایش روز دوشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) در سالن شهید سلیمانی دانشگاه صداوسیما و به صورت مجازی برگزار می‌شود. در این مراسم آیت‌الله صادقی رشاد (رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی)، حجت الاسلام پارسانیا و حجت الاسلام رضوان طلب سخنرانی خواهند کرد.

دبیری علمی این همایش نیز برعهده سید حسن شهرستانی است.

زرنگار اضافه کرد: مراحل دریافت مجوز درجه­ ی ISC این همایش نیز انجام شده است و مقالات برگزیده، با درجه ISC منتشر خواهند شد. ارائه مقالات برگزیده در قالب سخنرانی، برگزاری پنل‌های تخصصی درباره محورهای موضوعی همایش و انتشار کتاب چکیده مقالات از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش است.

در بخش اصلی پانزدهمین همایش علمی «حکمت مطهر»، ۴۳ مقاله و چکیده به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد ۱۶ مقاله در این همایش ارائه خواهد شد.

در بخش دانشجویی نیز تعداد  ۲۲ مقاله و چکیده به دبیرخانه همایش رسیده است که از این بین تعداد چهار مقاله ارائه خواهد شد.

همچنین اعضای دو کمیته اجرایی و علمی عبارتند از:

۱-کمیته اجرایی: احمد زرنگار، حسین قرائی، سید عارف علوی، حجت الاسلام معتمدی، علی طهماسبی، علی ستاری، محمد شاهبازی، حسن قاسمی و محمد حسام پور.

۲-کمیته علمی: سید حسن شهرستانی(دبیر کمیته)، سید محمد حسینی، علیرضا پویا، محمد مهدی موسوی مهر، علی اصغر خندان، عزیزالله سالاری و احمد زرنگار.

محور اصلی این همایش«اسلام و ایران در قرن جدید» است و محورهای فرعی شامل موضوعات زیر است:

۱- چشم انداز آینده اسلام و ایران در اصل تکاملی انقلاب اسلامی

۲- تأثیر علم، فرهنگ و ادب ایرانی در ایجاد تمدن نوین اسلامی

۳-هنر و رسانه به مثابه ارکان تمدن نوین اسلامی

۴- تحولات اجتماعی اسلام و ایران در قرن جدید

۵- علوم انسانی در قرن پانزدهم و ضرورت تحول

۶- بازخوانی و آسیب شناسی تجربه تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی در قرن گذشته

۷-هویت دینی و هویت ملی در بستر ارتباطات جهانی قرن جدید

۸- چشم انداز سبک زندگی، معنویت و اخلاق در قرن پانزدهم

علاقه‌مندان جهت حضور در همایش از طریق سامانه آموزش مجازی دانشگاه صداوسیما می توانند از لینک https://connect.iribu.ac.ir/rce۰ykp۸۵ei۵/?proto=true استفاده کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانند به وب سایت همایش: hekmatmotahar.iribu.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

Check Also

تشریح صفر تا صد ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکن در کمیسیون عمران

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از برگزاری اولین جلسه تخصصی این کمیسیون با حضور …